Спеціальні потреби

Лужков знову заявив претензії на Севастополь


Україна змінила ставлення до Лужкова, проте Лужков не змінив ставлення до України. Мер Москви, з якого нова українська влада зняла заборону на в’їзд, віддячив новою порцією територіальних претензій.

Московський градоначальник не відмовляється від своєї давньої ідеї – забрати в України і передати Росії Севастополь. Про це він сказав сьогодні на прес-конференції у Москві. «Заяви стосовно Севастополя я робив осмислено й обґрунтовано. Ніяких змін моєї позиції щодо статусу Севастополя нема і не буде», – наголосив Лужков.

До нових антиукраїнських заяв російського високопосадовця в Україні поставилися «дуже серйозно». Принаймні про таку реакцію вітчизняного Міністерства закордонних справ повідомив директор департаменту інформполітики МЗС Олег Волошин. Коментуючи сказане Лужковим, Волошин зауважив: такі висловлювання «суперечать атмосфері конструктивних і добросусідських відносин, що встановилися останнім часом».

Водночас речник МЗС висловив переконання, що політичне керівництво Росії не поділяє поглядів Лужкова, а натомість, «як і раніше, дотримується принципів територіальної цілісності України і поважає її суверенітет».

За його словами, продовження на 25 років базування російського Чорноморського флоту в Севастополі «створило довгострокову основу для стабільності на півострові і в двосторонніх українсько-російських відносинах. У МЗС України переконані, що жодні радикальні заяви не здатні цьому перешкодити», – підкреслив речник відомства в коментарі для інформагенцій.

А тим часом опозиція, схоже, не поділяє оптимізму влади щодо поваги російської керівної верхівки до українського суверенітету. І замість присоромлювати Лужкова, вимагає знову вказати йому на двері.

Повторно оголосити російського політика персоною нон ґрата зажадала парламентська група «За Україну!» Депутатське звернення до МЗС та СБУ подав «заукраїнець» Іван Стойко. Як мовиться у зверненні, «Якщо в Україні є незалежне МЗС та СБУ, які відстоюють українські інтереси, Лужкову повторно мають заборонити в’їзд на територію України».

«Високопоставлений чиновник з Москви в черговий раз дозволяє собі робити антиукраїнські заяви», - обурився Стойко. А «вольності» Лужкова народний депутат пов’язав із тим, що, за його словами, в Україні прийшла до влади «когорта проросійських політиків».

Нагадаємо: у травні 2008 року, перебуваючи в Севастополі, мер Москви Юрій Лужков публічно заявив, що Севастополь має бути повернений Росії. Тоді ж Служба безпеки України оголосила Лужкова персоною нон-грата.

З «чорних списків» епатажного градоначальника, відомого своїми антиукраїнськими закликами, викреслили з приходом до влади президента Віктора Януковича. Вперше після зняття заборони на в’їзд Лужков приїхав в Україну 10 липня, щоб відсвяткувати 60-річний ювілей Януковича.

Нагадаємо також: 26 червня в Україні стався інцидент з німецьким експертом Ніко Ланґе. Представника Фонду Конрада Аденауера затримали в аеропорту Бориспіль та оголосили про недопуск на територію України. Причини названо не було. Як стверджують оглядачі, єдиною причиною послужили критичні зауваження експерта на адресу дій президента Януковича.

XS
SM
MD
LG