Спеціальні потреби

У Харкові розслідують справу про зникнення журналіста


Міжнародна організація Репортери без кордонів.

Пішов з дому і не повернувся. У Харкові тривають пошуки зниклого безвісти Василя Климентьєва – головного редактора газети «Новий стиль», який займався журналістськими розслідуваннями корупції в місцевих силових органах.

Про зникнення Климентьєва заявили в міліцію близькі родичі. Як встановило слідство, 11 серпня Климентьєв поїхав з дому з невідомим чоловіком на автомобілі BMW сріблястого кольору, у невідомому напрямку. За кілька днів його мобільний телефон знайшли у порожньому човні посеред Печенізького водосховища.

15 серпня харківська міліція порушила кримінальну справу за статтею «навмисне вбивство». При цьому слідчі заявляють, що опрацьовують різні версії – як побутову, так і пов’язану з професійною діяльністю. Водночас колеги Василя Климентьєва переконані, що причина саме у професійній діяльності журналіста. У місцевій пресі обговорюють повідомлення співробітників Климентьєва про 10 тисяч доларів, які недавно пропонували йому за відмову публікувати результати розслідувань щодо керівництва обласної прокуратури; про те, що журналісту не раз погрожували, а також про те, що Климентьєв рідко виходив з дому, а виходячи, мав при собі пістолет із гумовими кулями.

Провести ретельне та прозоре розслідування у справі зникнення журналіста: з таким закликом 20 серпня звернулася до української влади міжнародна організація Репортери без кордонів. Зосередитись на професійній діяльності, як на мотиві, порадила слідству інша правозахисна організація Комітет захисту журналістів.

Долею зниклого редактора харківської газети перейнявся також президент України. Як повідомив офіційний сайт глави держави, 20 серпня Віктор Янукович повторно викликав до себе генпрокурора та міністра внутрішніх справ для доповіді про хід пошуків.

Президент зажадав від правоохоронців «зробити все можливе і неможливе для того, щоб знайти журналіста», - цитує прес-служба слова Януковича. Як мовиться у повідомленні, «президент глибоко стурбований долею журналіста і тримає справу під особистим контролем».

Раніше про «особистий контроль» над слідством заявив також голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін.

А харківська міліція оголосила про винагороду у розмірі 20 тисяч гривень кожному, хто надасть інформацію про місцезнаходження зниклого редактора газети «Новий стиль».

XS
SM
MD
LG