Спеціальні потреби

Актуально

Запорізькі лікарі швидкої допомоги вимагають змін

Запорізькі лікарі швидкої допомоги вимагають змін

Швидка медична допомога в Україні перебуває в критичному стані. Про це говорять і самі представники міністерства охорони здоров’я в країні. Порівняно із столицею, в регіонах ситуація із екстреною допомогою є ще гіршою. За зміни тут борються самі лікарі, яким важко працювати в таких умовах.

«Із 64 бригад, які працюють в Запоріжжі, повністю укомплектованими є тільки 3. Не вистачає дефібриляторів (обладнання, яке «змушує» серце знову працювати). Причиною зупинки серця у 80% випадках є фібриляція шлуночка (серця). Допомогти тут може тільки дефібрилятор. Не на усіх швидких є киснево-дихальний апарат. Це те, що ми використовуємо в більшості випадків на виїздах», – говорить голова незалежної профспілки робітників швидкої медичної допомоги в Запоріжжі, Анатолій Сидоренко.

Через нестачу дефібриляторів в місті нещодавно помер 12-ти річний хлопчик. Коли приїхала швидка, виявилось, що в машині немає саме того апарату, який би допоміг Богдану Звінцову. І хоча хлопець з 2002 року спостерігався у кардіолога, у нього був би шанс, якби швидка була обладнана за європейськими стандартами, впевнений Анатолій.

Із проханням допомогти із закупівлею необхідного обладнання члени профспілки зверталися до безлічі інстанцій. Востаннє написали навіть президенту, проте відповіді досі не отримали.

Одним із тих, хто підтримує запорізьких активістів, є Американський центр міжнародної трудової солідарності (AFL-CIO). За допомогою візиту представників центру, в Запоріжжі прийняли колективний договір робітників сфери медицини, умови якого влаштували запорізьку профспілку. Зокрема, лікарі отримали право працювати вночі позмінно, а також можливість оскаржувати умови трудового контракту.

«Американці нам дуже допомогли. Це була навіть психологічна підтримка. Люди зрозуміли, що ми не покинуті напризволяще, і нас усіх тут не звільнять», – каже Анатолій Сидоренко.

У блозі AFL-CIO представники Центру трудової солідарності поділилися своїми враженнями від візиту до Запоріжжя, а також станом української медицини. Лікарі показали відвідувачам як кожного дня вони працюють в умовах або недостатньої, або навіть відсутньої базової інфраструктури, включаючи світло, кондиціювання та тепло.

Проблемою швидкої є і нестача працівників. За словами замісника головного лікаря швидкої допомоги в запорізькій лікарні №5 Сергія Баранника, комплектація лікарями відбувається лише на 70%.

«Із кадрами у нас, дійсно, проблема, адже більше половини лікарів знаходяться у перед пенсійному віці, а молодь працювати у сфері охорони здоров’я не поспішає: умови праці важкі, а середня зарплата – близько 2 тисяч гривень. Іншої грошової аргументації немає», – вважає Сергій Баранник.

Тих, хто ще залишився працювати у невідкладній службі, планують скоротити. Згідно із новим документом Міністерства охорони здоров’я в бригаді повинно бути не більше одного фельдшера. Саме такий наказ отримав до своїх рук голова незалежної профспілки робітників швидкої медичної допомоги в Запоріжжі, Анатолій Сидоренко. І хоча в Києві цей наказ йому розтлумачили по-іншому – кожен головний лікар повинен сам вирішувати – чи скорочувати штат чи ні, в Запоріжжі вирішили таким чином зекономити бюджетні кошти.

На думку Анатолія, 3 фельдшера в бригаді – це життєва необхідність, адже саме така кількість людей зможе врятувати життя пацієнту у важких випадках. «Наприклад, в місті є 475 ставок для фельдшерів, працюють – 408, тобто вільних місць – 67. А ще скоротять – і хто тоді працювати буде? Вони ж придумали скоротити усіх пенсіонерів, а якщо він краще за молодого працює, рятує людям життя? Скорочувати треба адміністрацію, а не тих людей, які надають допомогу», – впевнений Анатолій Сидоренко.

Не скорочувати, а реорганізовувати запорізьких фельдшерів збирається місцева влада, запевняє замісник головного лікаря швидкої допомоги в запорізькій лікарні №5 Сергій Баранник.

«Згідно з наказом двох фельдшерів у бригаді не повинно бути. В цій реорганізації ніхто нікого не звільняє, але при цьому скасовується спеціальна бригада, а залишається лікарська та фельдшерська», – пояснює Сергій Баранник.

Поки ж в регіонах вирішують, хто і чим буде рятувати життя українців, в столиці турбуються про здоров’я європейців, які завітають до України на Євро 2012. Екс-заступник міністра охорони здоров’я Валерій Івасюк щодо стану швидкої медичної допомоги в країні налаштований досить песимістично.

«Я взагалі думаю, що якби Платіні знав про медицинські проблеми, тобто про те, що Україна не готова надати швидку медичну допомогу навіть одній особі, яка приїде на Євро 2012, то рішення стосовно участі України в чемпіонаті було б скасоване», – заявив Івасюк в інтерв’ю Радіо Свобода.

Всі новини дня

Міністерка енергетики США: Ми закликаємо Росію негайно припинити військові дії на ядерних об’єктах в Україні. Відео

Виступаючи на конференції МАГАТЕ, міністерка енергетики США Дженніфер Ґренголм вкотре підкреслила "непохитну підтримку уряду та народу України" з боку Вашингтона та його "відданості безпеці та захисту українських ядерних об'єктів під час варварського вторгнення Росії".

"Не бачимо причин коригувати нашу власну ядерну позицію" - Білий дім про ядерні погрози Росії 

Речниця Білого дому Карін Жан-П’єр заявила: "Ми сприймаємо ці загрози дуже серйозно. Наразі ми не бачимо жодних причин коригувати нашу власну ядерну позицію". 

США не бачать готовності Росії застосовувати ядерну зброю, але погрози з Кремля сприймають дуже серйозно. Про це заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр у понеділок 26 вересня.

"Що стосується будь-яких доказів чи шансів – наразі ми цього не бачимо. Але ми сприймаємо ці загрози дуже серйозно. Наразі ми не бачимо жодних причин коригувати нашу власну ядерну позицію", – так речниця Білого дому відповіла на запитання, чи вважають США, що шанси застосування Росією ядерної зброї зараз вищі, ніж це було на початку повномасштабного вторгнення до України.

Напередодні Держсекретар США Ентоні Блінкен в інтерв'ю одному з американських каналів заявив, що США закликають Кремль припинити розмови про можливе використання ядерної зброї.

Блінкен також запевнив, що у США вже є план реагування на випадок, якщо Москва вирішить використати ядерну зброю.

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що США дадуть рішучу відповідь на будь-яке застосування Росією ядерної зброї проти України і що Вашингтон вже повідомив Москву про "катастрофічні наслідки", з якими вона зіткнеться. Він не уточнив, якою саме буде відповідь США, але наголосив, що Сполучені Штати приватно "докладно пояснили Москві, що саме це означатиме".

Володимир Путін 21 вересня сказав, що Росія готова використовувати "всі наявні засоби" для захисту "своїх територій". Після так званих "референдумів" Росія може вважати українські території "своїми землями".

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

Українців у полоні РФ систематично страчують, гвалтують, обмежують у їжі, воді й медичній допомозі - ООН

Пошук тіл загиблих після звільнення від російської окупації в Ізюмі, Харківщина, 26 вересня 2022. REUTERS/Abdelaziz Boumzar

Російські сили та проросійські збройні угруповання піддавали українських в’язнів позасудовим стратам, сексуальному насильству та іншим зловживанням. Про це йдеться у доповіді офісу ООН з прав людини, яку оприлюднили у вівторок, повідомляє Reuters.

У звіті, опублікованому Управлінням Верховного комісара з прав людини, виявлено певні порушення прав обома сторонами конфлікту, але висловлюється особливе занепокоєння з приводу жорстокого поводження з цивільними та військовополоненими з боку російських військ і афілійованих збройних груп.

Звіт охоплює період з 1 лютого по 31 липня та заснований на роботі Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Росія та Україна заперечують звинувачення в порушеннях прав людини.

"Триваючий збройний напад Російської Федерації на Україну і пов’язані з ним бойові дії призвели до жахливої ситуації з правами людини по всій країні. Збройний конфлікт призвів до широкого спектру порушень прав людини, які стосуються як цивільних осіб, так і учасників бойових дій", – йдеться у звіті.

Голова місії Матильда Богнер заявила, що українські військовополонені "піддавалися жорстокому та такому, що принижує гідність, поводженню з боку російських сил безпеки та афілійованих збройних груп, яке, як видається, було систематичним", - сказала вона, представляючи звіт на прес-конференції в Києві.

Днями голова слідчого органу, уповноваженого ООН, заявив, що Росія вчинила воєнні злочини, включаючи позасудові страти, зґвалтування, тортури, відсутність їжі, води та медичної допомоги та ув’язнення дітей на окупованих нею територіях в Україні, що "можуть бути кваліфіковані як воєнні злочини".

Слідчі ООН заявили, що продовжують документувати та перевіряти твердження про незаконні вбивства сотень мирних жителів російськими збройними силами у звільнених після російської окупації Київській, Сумській та Харківській областях.

Слідство також задокументувало щонайменше шість вбивств цивільних осіб в Україні, яких вважають зрадниками за ймовірну співпрацю з Росією на окупованих територіях.

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що Росія може готуватись до примусової мобілізації українських військовополонених для того, щоб вони воювали на боці РФ, що порушить Женевську конвенцію про поводження із військовополоненими.

У статті використано матеріали Reuters.

Дивіться також: Інтерв'ю з дружиною звільненого з полону Сергія Волинського

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Більше

XS
SM
MD
LG