Спеціальні потреби

Актуально

Запорізькі лікарі швидкої допомоги вимагають змін

Запорізькі лікарі швидкої допомоги вимагають змін

Швидка медична допомога в Україні перебуває в критичному стані. Про це говорять і самі представники міністерства охорони здоров’я в країні. Порівняно із столицею, в регіонах ситуація із екстреною допомогою є ще гіршою. За зміни тут борються самі лікарі, яким важко працювати в таких умовах.

«Із 64 бригад, які працюють в Запоріжжі, повністю укомплектованими є тільки 3. Не вистачає дефібриляторів (обладнання, яке «змушує» серце знову працювати). Причиною зупинки серця у 80% випадках є фібриляція шлуночка (серця). Допомогти тут може тільки дефібрилятор. Не на усіх швидких є киснево-дихальний апарат. Це те, що ми використовуємо в більшості випадків на виїздах», – говорить голова незалежної профспілки робітників швидкої медичної допомоги в Запоріжжі, Анатолій Сидоренко.

Через нестачу дефібриляторів в місті нещодавно помер 12-ти річний хлопчик. Коли приїхала швидка, виявилось, що в машині немає саме того апарату, який би допоміг Богдану Звінцову. І хоча хлопець з 2002 року спостерігався у кардіолога, у нього був би шанс, якби швидка була обладнана за європейськими стандартами, впевнений Анатолій.

Із проханням допомогти із закупівлею необхідного обладнання члени профспілки зверталися до безлічі інстанцій. Востаннє написали навіть президенту, проте відповіді досі не отримали.

Одним із тих, хто підтримує запорізьких активістів, є Американський центр міжнародної трудової солідарності (AFL-CIO). За допомогою візиту представників центру, в Запоріжжі прийняли колективний договір робітників сфери медицини, умови якого влаштували запорізьку профспілку. Зокрема, лікарі отримали право працювати вночі позмінно, а також можливість оскаржувати умови трудового контракту.

«Американці нам дуже допомогли. Це була навіть психологічна підтримка. Люди зрозуміли, що ми не покинуті напризволяще, і нас усіх тут не звільнять», – каже Анатолій Сидоренко.

У блозі AFL-CIO представники Центру трудової солідарності поділилися своїми враженнями від візиту до Запоріжжя, а також станом української медицини. Лікарі показали відвідувачам як кожного дня вони працюють в умовах або недостатньої, або навіть відсутньої базової інфраструктури, включаючи світло, кондиціювання та тепло.

Проблемою швидкої є і нестача працівників. За словами замісника головного лікаря швидкої допомоги в запорізькій лікарні №5 Сергія Баранника, комплектація лікарями відбувається лише на 70%.

«Із кадрами у нас, дійсно, проблема, адже більше половини лікарів знаходяться у перед пенсійному віці, а молодь працювати у сфері охорони здоров’я не поспішає: умови праці важкі, а середня зарплата – близько 2 тисяч гривень. Іншої грошової аргументації немає», – вважає Сергій Баранник.

Тих, хто ще залишився працювати у невідкладній службі, планують скоротити. Згідно із новим документом Міністерства охорони здоров’я в бригаді повинно бути не більше одного фельдшера. Саме такий наказ отримав до своїх рук голова незалежної профспілки робітників швидкої медичної допомоги в Запоріжжі, Анатолій Сидоренко. І хоча в Києві цей наказ йому розтлумачили по-іншому – кожен головний лікар повинен сам вирішувати – чи скорочувати штат чи ні, в Запоріжжі вирішили таким чином зекономити бюджетні кошти.

На думку Анатолія, 3 фельдшера в бригаді – це життєва необхідність, адже саме така кількість людей зможе врятувати життя пацієнту у важких випадках. «Наприклад, в місті є 475 ставок для фельдшерів, працюють – 408, тобто вільних місць – 67. А ще скоротять – і хто тоді працювати буде? Вони ж придумали скоротити усіх пенсіонерів, а якщо він краще за молодого працює, рятує людям життя? Скорочувати треба адміністрацію, а не тих людей, які надають допомогу», – впевнений Анатолій Сидоренко.

Не скорочувати, а реорганізовувати запорізьких фельдшерів збирається місцева влада, запевняє замісник головного лікаря швидкої допомоги в запорізькій лікарні №5 Сергій Баранник.

«Згідно з наказом двох фельдшерів у бригаді не повинно бути. В цій реорганізації ніхто нікого не звільняє, але при цьому скасовується спеціальна бригада, а залишається лікарська та фельдшерська», – пояснює Сергій Баранник.

Поки ж в регіонах вирішують, хто і чим буде рятувати життя українців, в столиці турбуються про здоров’я європейців, які завітають до України на Євро 2012. Екс-заступник міністра охорони здоров’я Валерій Івасюк щодо стану швидкої медичної допомоги в країні налаштований досить песимістично.

«Я взагалі думаю, що якби Платіні знав про медицинські проблеми, тобто про те, що Україна не готова надати швидку медичну допомогу навіть одній особі, яка приїде на Євро 2012, то рішення стосовно участі України в чемпіонаті було б скасоване», – заявив Івасюк в інтерв’ю Радіо Свобода.

Всі новини дня

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

"Садистська жорстокість» російських військ стала очевидною для всіх - Посол США в ОБСЄ

Майкл Карпентер, посол США в ОБСЄ

Посол США в Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Майк Карпентер засудив "чисте варварство, садистську жорстокість і беззаконня" російської війни в Україні та закликав країни ОБСЕ негайно надати Україні усю підтримку, яка їй необхідна. Про це він у своїй промові в Постійній раді ОБСЄ у Відні у четвер 26 травня.

За його словами, за ці три місяці війни «велике варварство, садистська жорстокість і беззаконня російської військової кампанії» стали очевидні для всього світу.

Карпентер застеріг від того, щоб дозволити Росії досягти «успіху» в Україні. Якщо це станеться, буде ще «більше жахливих повідомлень із фільтраційних таборів, більше примусово переміщених людей, більше сумних страт, більше катувань, більше зґвалтувань, більше пограбувань. Буде набагато більше пошкоджених або знищених культурних об'єктів, лікарень, шкіл і багатоквартирних будинків. Більше смерті та руйнувань", - сказав Карпентер, згідно з копією його промови, розміщеною на сайті місії США.

А потім, попередив дипломат, Росія придумає, як виправдати «анексію знелюдненої території та повністю травмованого та затероризованого населення, яке вижило після цунамі насильства», - через фейковий референдум чи звернення своїх маріонеток до Москви із проханням про приєднання.

Карпентер описав кілька випадків жорсткого поводження із цивільним населеннями та зачитав свідчення вцілілих. Про увесь масштаб російських злочинів, сказав він, стане відомо лише після того, як Україна звільнить ці території. Він закликав держави-учасниці Постійної ради ОБСЄ негайно надати усю допомогу, яку потребує Україна.

«Сувора і потворна правда полягає в тому, що доки Україна не виграє цю війну, Росія ніколи не відмовиться від використання найжорстокіших методів для завоювання України. Ми бачимо це зараз у Херсоні, Донецьку та Луганську. Місцеві жителі, які намагаються втекти від російського панування страху та жорстокості, ризикують бути викраденими і примусово депортовані до Росії або на території, які перебувають під контролем Росії», - сказав дипломат.

Постійна рада ОБСЄ є головним органом, що приймає рішення для регулярних політичних консультацій та для управління повсякденною оперативною роботою ОБСЄ між засіданнями Ради міністрів, пояснюється на сайті організації.

США також закликають поновити дію Московського механізму ОБСЄ, згідно з яким комісія ОБСЄ збирала факти порушень прав людини і можливих воєнних злочинів. Попередній звіт за Московським механізмом охоплював період до квітня і тому не містить повідомлень про свідчення нападів на цивільних в околицях Києва, нападів на низку медичних об'єктів, вказують у США.

Свою війну в Україні Росія називає "спецоперацією" та заперечує масові вбивства та знущання з цивільного населення.

Дивіться також: На стінах підвалу закарбували імена померлих та розстріляних: життя с. Ягідне під окупацією. Відео

Росія продовжує поповнювати свої сили й бойові дії на Донбасі можуть тривати "досить довго" - Пентагон

Російські війська на колишніх позиціях української армії, Світлодарськ, Донецька область. 25 травня 2022. REUTERS/Pavel Klimov

За оцінками високопосадовця Міністерства оборони США, ситуацію на фронті в Україні не можна назвати "глухим кутом" (stalemate - ГА), триває "активна" фаза війни. Про це повідомляє журналіст Голосу Америки Джефф Селдін.

У Пентагоні кажуть, що Кремль продовжує поповнювати свої війська, зокрема, залучаючи резервістів. "Більшість військ, які вони залучають, вони кидають одразу у бій". При цьому росіяни здобувають певні території, а також, зокрема, розміщують свої повітряні та морські системи на острів Зміїний, що "дає їм додаткові можливості, гнучкість у північному регіоні Чорного моря".

Боротьба на сході України іде за "маленькі ділянки території між невеликими підрозділами", "це більшою мірою артилерійська дуель", що може тривати "досить довго".

При цьому, за оцінками американського міноборони, немає свідчень того, що росіяни готуються використати тактичну ядерну зброю.

Представник Пентагону також повідомив, що до України вже доставлено 220 із 300 американських дронів Switchblades.

Тим часом, за оцінками американського Інституту вивчення війни, російські війська, яким значно бракує високоточної зброї, пріоритизують наступ на сході та заході від Попасної, прагнучи оточити українські сили на Луганщині, й скоро можуть розпочати битву за Сєвєродонецьк.

Днями міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що начебто наступ російських військ в Україні сповільнюється свідомо, щоб дати можливість евакуюватися мирним громадянам, пише Радіо Свобода.

У статті використано матеріали Радіо Свобода, Інституту вивчення війни

Більше

XS
SM
MD
LG