Спеціальні потреби

Актуально

Учасницю голодування під ЦВК госпіталізовано

Учасницю голодування під ЦВК госпіталізовано

«Вони голодують проти диктатури в Україні». Такий баннер з календарем, що відлічує дні, розмістив на своєму офіційному сайті Блок Юлії Тимошенко. Наразі пішов 9-й день, і одну з голодуючих уже забрала карета швидкої допомоги.

Як повідомила прес-служба Київської обласної організації партії «Батьківщина», активістці Тамарі Бігун стало зле у середу вдень, і її госпіталізували з симптомами «нудоти, фізичної слабкості, посилення серцебиття, болю в попереку та у нирках, а також запаху ацетону з рота». Іншим учасникам голодування, судячи з повідомлень прес-служби про їхній стан, скоро також може знадобитися допомога лікарів.

Безстрокове голодування партійці Тимошенко оголосили 5 вересня. Вони розбили наметове містечко під стінами Центрвиборчкому, вимагаючи допустити опозицію до участі у виборах до Київської облради. Соратники Тимошенко пообіцяли голодувати, аж доки влада скасує зареєстрований список кандидатів від партії-двійника «Батьківщини». Замість «псевдо-Батьківщини» на чолі з виключеним з лав партії Володимиром Майбоженком – кажуть протестувальники – мусить бути зареєстрована справжня «Батьківщина», яку очолює Юлія Тимошенко.

Втім, сама Тимошенко, як виглядає, не вірить у те, що вимоги будуть почуті. У понеділок 11 жовтня лідер «Батьківщини» перевідала наметове містечко під ЦВК. Опозиціонерка закликала партійців не важити своїм здоров’ям і припинити голодування. Ті відмовились, заявивши, що продовжать акцію.

Протестувальники звернулися також до міжнародної спільноти із закликом солідаризуватися із захисниками демократії в Україні. В оприлюдненому Маніфесті вони застерегли від «небаченої системи фальсифікацій», яка, на їхню думку, буде здійснена на виборах 31 жовтня. Після «обкатки» на місцевих виборах – переконані автори Маніфесту – цю нову технологію фальшувань застосують на майбутніх парламентських і президентських виборах. «Якщо ми не зупинимо сьогодні цей великий виборчий обман, – в Україні виборів більше не буде ніколи! Буде лише їх ілюзія та постійна влада однієї людини», – стверджують учасники голодування.

«У нас залишилось лише наше життя, яке ми готові віддати за Україну», – заявили підписанти.

А тим часом Юлія Тимошенко наполягає на припиненні голодування. У середу 13 жовтня лідер «Батьківщини» повторно звернулася до учасників акції, подякувавши їм за громадянський вчинок та закликавши повернутися до своїх родин.

«Навіть чиясь смерть не змусить нинішню владу змінити свої злочинні рішення. Вона не має ні моральних, християнських, ні просто людських обмежень. Тому немає сенсу до неї апелювати», – заявила Тимошенко, слова якої цитує сайт «Батьківщини».

Наразі невідомо, чи триватиме далі голодування під ЦВК. На сайті партії, у віконці прямої трансляції з місця подій, на ніч виставлено щит з написом «Учасники акції протесту відпочивають».

Та хоч би як там було – Тимошенко, схоже, має рацію в тому, що влада вирішила ігнорувати протест під стінами ЦВК. За 9 днів жодної реакції і жодного коментаря. Більше того: під Центрвиборчкомом розбили осінній продовольчий ярмарок, затуливши намети голодуючих торговими ятками з ковбасою і млинцями.

Акція була від початку приречена на поразку, – каже більшість оглядачів. Як вважає один з учасників «студентської революції на граніті» 1990 року Володимир Чемерис, засіб боротьби у даному випадку було обрано занадто радикальний.

«Мені здається – хоча я співчуваю цим людям і думаю, що вони відстоюють справедливу справу – що цей протест не приведе до якихось позитивних результатів. Передусім тому, що це справа політична і справа передвиборча. Вона навряд чи знайде широкий відгук у громадськості. Тобто застосовувати у цій справі такий аргумент, як голодування, – це, знаєте, бити з гармати по горобцях. Такий радикальний засіб громадянського протесту може бути дійовим лише в тому випадку, якщо він опирається на якісь потужні соціальні рухи, серйозні соціальні підстави – як це було, зокрема, зі студентським голодуванням, що знаменувало кінець радянської доби в Україні», – наголосив учасник «революції на граніті» 1990 року.

Всі новини дня

Обстріл Запорізької АЕС не призвів до "безпосередньої загрози для ядерної безпеки" – МАГАТЕ

Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі

Генеральний директор Рафаель Маріано Гроссі заявив, що Україна повідомила Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), що обстріл майданчика Запорізької АЕС у суботу, 6 серпня, завдав станції певних ушкоджень, але радіація залишається в нормі.

«На основі інформації, наданої Україною, експерти МАГАТЕ оцінили безпосередню загрозу ядерній безпеці внаслідок суботнього інциденту як відстуню», – заявив у вівторок гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії .

За даними української сторони, обстріл вели російські війська поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС).

Однак доступні способи вимірювання радіації продовжують показувати нормальний рівень на станції, заявив голова органу ООН, що здійснює нагляд за атомною енергетикою у світі.

«Обстріл 6 серпня поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС завдав шкоди, але наявні вимірювання радіації показують нормальний рівень радіації на майданчику, заявили в Україні. Експерти МАГАТЕ оцінили відсутність безпосередньої загрози для ядерної безпеки», – мовиться у твіті організації.

Територію Запорізької АЕС обстріляли через день після того, як попередній обстріл пошкодив зовнішню систему електропостачання станції.

У повідомленні МАГАТЕ вказується, що за даними України, в результаті суботньої події було поранено українського охоронця на ЗАЕС.

Проте, за даними українських фахівців, яких цитує МАГАТЕ, видимих пошкоджень ні контейнерів з відпрацьованим ядерним паливом, ні захисного периметра об'єкта, немає.

Разом з тим, голова МАГАТЕ наголошує, що обстріл у п’ятницю та суботу на ЗАЕС порушив практично всі компоненти ядерної безпеки.

У своєму твітер-повідомленні агенство пише: «Практично всі 7 незамінних принципів ядерної та фізичної безпеки порушені, сказав Рафаель Гроссі, повторивши серйозне занепокоєння: «Всі військові дії, що загрожують ядерній безпеці, повинні бути припинені». Знову наголосив на необхідності якнайшвидшого прибуття на станцію експертної місії МАГАТЕ».

Як мовиться в заяві організації, суботній вечірній інцидент показав, що конфлікт також поставив під загрозу ядерну безпеку та механізми готовності та реагування на надзвичайні ситуації.

Російська окупаційна влада заявила, що це були українські ракети, що вразили об’єкт, пошкодили адміністративні будівлі та місце поблизу складу використаного ядерного палива.

Український президент Володимир Зеленський назвав Росію «державою-терористом, яка обстрілює атомну станцію».

Після інциденту Україна повідомила МАГАТЕ, що персоналу станції обмежили доступ до внутрішнього кризового центру ЗАЕС, що потенційно може вплинути на реагування у випадку надзвичайної ситуації. Крім того, український регулятор заявив, що його комунікація з ЗАЕС була «дуже обмеженою та фрагментарною», заявив генеральний директор Гроссі.

Він знову наголосив на необхідності якнайшвидшого прибуття на станцію експертної місії МАГАТЕ, щоб допомогти стабілізувати ситуацію з ядерною безпекою.

У понеділок, 8 серпня, генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш підтримав заклик допустити на Запорізьку атомну станцію міжнародних інспекторів, щоб перевірити безпечність об'єкта. Він назвав обстріли ЗАЕС «самогубними» і висловив сподівання, що вони припиняться.

Президент «Енергоатома» Петро Котін заявив у понеділок, що його відомство вітає присутність міжнародних спостерігачів, але хоче бачити їх під егідою ООН, а не МАГАТЕ.

«Ми були від початку за те, щоб така місія була присутня на станції, але говорили не про МАГАТЕ, а про офіційну місію ООН. У тому числі, там могли бути експерти від МАГАТЕ», – наголосив керівник українського атомного регулятора в ефірі телемарафону, повідомляє агентство УНІАН.

Котін пояснив, що це потрібно для того, щоб передати контроль над територією Запорізької АЕС цим спостерігачам, так званим миротворцям, повідомляє УНІАН.

«Ми не можемо прийняти представників місії МАГАТЕ, адже ми не можемо виконати умови їхньої безпеки. Це небезпечно, а ми не можемо нести за це відповідальність», - сказав Котін.

На початку червня представники «Енергоатому» заявляли, що «візит на завод стане можливим лише тоді, коли Україна поверне контроль над об'єктом».

Тоді українські енергетики спростували заяву Гроссі, що він узгодив поїздку представників МАГАТЕ. «Енергоатом» наполягав, що ця заява є «новою спробою отримати доступ до Запорізької електростанції, щоб узаконити присутність окупантів та схвалити їхні дії».

Котін у понеділок також повідомив, що за його даними, Росія почала реалізовувати план щодо підключення ЗАЕС до російської енергосистеми та відключення її від української. За його словами, росіяни спробують відключити від Запорізької АЕС окуповані регіони півдня України, а потім провести електромережу з Криму.

У травні російський віце-прем'єр Марат Хуснуллін заявив, що Запорізька АЕС працюватиме на Росію, але «готова постачати електроенергію і Україні», якщо та за неї платитиме. Про це російський чиновник сказав, перебуваючи в окупованому російськими військами Мелітополі.

Найбільшу атомну електростанцію в Європі було захоплено російськими військами на початку березня, незабаром після того, як російська армія вторглася в Україну.

Дивіться також на цю тему:

МАГАТЕ: «Ситуація на Запорізькій АЕС дуже нестабільна». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG