Спеціальні потреби

Актуально

Опозиція заблокувала Раду, вимагаючи виборів та комітетів

Блок Юлії Тимошенко звинуватив Партію регіонів в узурпації влади і висунув вимогу щодо перерозподілу парламентських комітетів.

У БЮТ вимагають "здійснити забезпечення прав опозиційних сил в українському парламенті у повній відповідності до закону про регламент Верховної Ради". Йдеться про передачу опозиції посади голів у комітетах, аби забезпечити контроль у сферах організації роботи Верховної Ради, соціального захисту населення, формування держбюджету, захисту свободи слова та діяльності судових та правоохоронних систем.

В БЮТ вважають, що це важливо, оскільки в країні вже "розпочалась кампанія по знищенню свободи слова, силові структури перетворюються на репресивні органи, а в стінах парламенту наростає політична корупція, шантаж, залякування та цілковите ігнорування законів України".

Тепер БЮТ відкликав всіх своїх депутатів з посад голів комітетів, аби досягти їх перерозподілу.

Однак, така постановка питання не подобається представникам владної коаліції. За словами регіонала Олександра Єфремова "опозиція дотримується цілком неприпустимої тональності у переговорах, вимагаючи 6 комітетів. Ми сьогодні не формуємо комітети, тому постановка питання некоректна", - сказав він.

Пізніше виникло ще одне дискусійне питання – призначення місцевих виборів. В результаті, фракція БЮТ таки заблокувала роботу Верховної Ради.

На засіданні у четвер депутати зірвали кілька голосувань по дострокових місцевих виборах. Спікер Литвин навіть публічно запитав депутатів коаліції, чому вони не хочуть голосувати за вибори міських та сільських голів, адже це паралізує роботу органів місцевого самоврядування.

На це регіонал Михайло Чечетов заявив, що, якщо немає голови, є заступник чи секретар.

"Олесь Довгий прекрасно веде засідання без Черновецького. Три місяці нема Черновецького - Довгий ще краще управляє. Зважаючи, що скоро будуть вибори, не бачимо підстав витрачати гроші і каламутити людей".

Інша версія в опозиції: "Де немає їхнього секретаря, там вони призначають вибори. А де є, там їм вибори не потрібні", - заявив Микола Катеринчук.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG