Спеціальні потреби

«Народна самооборона» саморозпустилася


«Народна самооборона» саморозпустилася

«Народної самооборони» більше нема. Депутатська група, що входила до складу опозиційної фракції НУ-НС, оголосила, що припиняє своє існування. Про це повідомила у середу політрада партії.

Рішення, спрогнозоване напередодні лідером «НС» Юрієм Луценком, ні для кого не стало несподіванкою. Саморозпуск виглядав єдино можливим виходом для політичної сили, яка на початку своєї діяльності об’єднувала 18 депутатських штиків, а нині всохла до 4. Потужного удару завдав «самооборонцям» масовий перехід з опозиції в коаліцію, що відбувся минулої п’ятниці. Тоді лави провладної більшості поповнили шестеро екс-опозиціонерів – Валерій Борисов, Давид Жванія, Володимир Марущенко, Олег Новиков, Сергій Харовський та Віктор Шемчук. Останньою краплею став перехід до владної коаліції «Стабільність і реформи» давніх соратників Луценка – Олега Новікова та Катерини Лук’янової.

«Надто багато виявилось зрадників», - бідкався Луценко напередодні в інтерв’ю виданню «Комерсант-Україна». - «Для мене це серйозний удар, удар під дих», -скаржився лідер «Народної самооборони». Екс-міністр внутрішніх справ також висловив упевненість: перехід стався із фінансових міркувань, і звинуватив у «скуповуванні» депутатів-перебіжчиків колишнього головного спонсора партії Давида Жванію.

У своїй заяві про саморозпуск «Народна самооборона» висловлюється ще категоричніше. Як мовиться у документі, перейшовши до правлячої коаліції, колишні однопартійці «продали тих, завдяки кому стали народними обранцями». «Політичні перевертні разом зі своїми грошовитими ляльководами заслужено посядуть своє місце на помийці вітчизняної історії», - обурюються автори заяви.

Так чи інакше - з крахом групи Луценка опозиціонерів у парламенті поменшало. Натомість у Верховній Раді з’явилась нова депутатська група під назвою «Право вибору». Про її створення на прес-конференції в середу повідомив нардеп-нунсівець Давид Жванія. Як він пообіцяв, уже наступного тижня групу в складі 20 депутатів проголосять офіційно, і вона увіллється до складу коаліції.

Таким чином, внаслідок усіх фракційних переходів і змін, провладна більшість суттєво наростила вагу і на сьогоднішній день налічує 256 народних депутатів. До коаліції «Стабільність і реформи» - або, як її називають опоненти, «коаліції тушок» - входить, зокрема, 19 «перебіжчиків» від БЮТ і 14 - від НУ-НС.

XS
SM
MD
LG