Спеціальні потреби

Український парламент розблокували після жорстокої бійки


Український парламент розблокували після жорстокої бійки

Після того як увесь день робота парламенту була заблокована, увечері контроль а трибуною та президією Ради отримали представники фракції Партії регіонів, внаслідок бійки із депутатами з фракції «Батьківщина-БЮТ».

Спочатку охорона Верховної Ради закликала журналістів залишити сесійну залу парламенту, але журналісти відмовилися це робити. Біля 19 вечора в залі Ради зникло світло і депутати Партії регіонів почали прориватися крізь ряди бютівців. Як кажуть очевидці подій, один одного депутати били стільцями.

За словами бютівця Андрія Шевченка, штурмом регіоналів міг керувати особисто перший віце-прем’єр Андрій Клюєв, який незадовго до того з’явився у парламенті.

Бійка тривала не більше хвилини, однак потім з’ясувалося, що у кількох депутатів БЮТ серйозні травми. Михайла Волинця з парламенту забрала швидка допомога із розбитою головою. За повідомленням колег, він у важкому стані.

Далі із зали винесли депутата Василя Кравчука та Юрія Гнаткевича із підвищеним тиском. Потрапив до лікарів і Володимир Бондаренко, якому зламали руку. Він каже, що напад регіоналів був надзвичайно жорстоким.

Як написав у своєму Twitter Андрій Шевченко, серед нападників були депутати від регіоналів Дмитро Саламатін, Олег Царьов, Олександр Волков, Микола Злочевский.

Журналісти спостерігали за цим із балконів, однак провадити відео чи фотозйомку було практично неможливо через погане освітлення.

Депутати з фракції Партії регіонів залишаться в сесійній залі парламенту на всю ніч. Як сказав журналістам Володимир Рибак: “ Ми повинні забезпечити на ранок нормальну роботу парламенту ”.

Водночас, в Раді з’явилися працівники міліції, але вже тоді, коли бійка була закінчена.

Регіонали раніше заявляли, що зроблять все можливе, аби зняти блокаду БЮТ, аби ухвалити державний бюджет на 2011 рік.

Президію Ради блокували біля 30 депутатів від БЮТ з вимогою закрити кримінальні справи проти їхніх лідерів Юлії Тимошенко та Олександра Турчинова.

XS
SM
MD
LG