Спеціальні потреби

БЮТ блокує Раду, вимагаючи закрити справу проти лідера


БЮТ блокує Раду, вимагаючи закрити справу проти лідера

Робота парламенту сьогодні заблокована фракцією "БЮТ-Батьківщина", яка вимагає закрити кримінальні справи проти Тимошенко та Турчинова.
Робота парламенту сьогодні заблокована фракцією "БЮТ-Батьківщина", яка вимагає закрити кримінальні справи проти лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Олександра Турчинова.

Зранку в парламенті з’явилися плакати з написами: «Руки геть від Тимошенко!» та «Припинити політичні репресії!». Далі депутати від БЮТ оточили трибуну і отримували її, виголосивши заяву, де назвали порушені справи «політично мотивованими». За словами депутата Романа Забзалюка, кримінальні справи «були зістряпані нашвидкуруч» та не мають під собою жодних реальних підстав. Мета таких дій - нейтралізувати опозицію та не дати їй можливості брати участь у наступних парламентських виборах.

Як відомо, вчора Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу стосовно лідера партії “Батьківщина”, колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, інкримінуючи їй обвинувачення на підставі ч.3 ст.365 Кримінального кодексу України - перевищення влади або службових повноважень, що спричинили тяжкі наслідки.

Натомість у БЮТ переконані, що влада намагається обмежити пересування Юлії Тимошенко територією України. Про це заявив один з лідерів фракції Андрій Кожем'якін у Верховній Раді.

"Так само з порушенням закону Тимошенко повідомили про те, що для неї обрано запобіжний захід у вигляді підписки про невиїзд. Це, крім іншого, означає, що влада унеможливлює поїздки Тимошенко країною, а відтак робить неможливим її спілкування з прибічниками, що є головним у діяльності будь-якого демократичного політика", - сказав він. На його думку, влада має намір до 2015 року позбутися політичної конкуренції в Україні.

Натомість у владної фракції Партії регіонів інша версія причин блокування. Фракція «БЮТ-Батьківщина» блокує роботу Верховної Ради з метою перешкодити парламенту завтра заслухати звіт міністра фінансів Федора Ярошенка про результати міжнародного аудиту діяльності уряду Тимошенко – заявив лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
За його словами, там є факти «прямих крадіжок державних грошей». Регіонали називають цей звіт «інформаційною бомбою», хоча про це вже неодноразово повідомляла українська преса.

Водночас, представники провладних фракцій переконані, що їм вдасться розблокувати засідання парламенту, аби остаточно ухвалити державний бюджет країни на наступний рік.

XS
SM
MD
LG