Спеціальні потреби

Сепаратисти оголосили про початок відведення важкої зброї


Едуард Басурін

Бойовики на розтерзаній війною сході України у вівторок оголосили про початок відведення важкого озброєння від лінії фронту згідно з Мінськими домовленостями.

Однак українські військові, які раніше заявили, що не будуть відводити озброєння, поки бойові дії не припиняться, повідомили про нові артилерійські обстріли.

Припинення вогню мало початися 15 лютого, але спочатку було проігноровано сепаратистами, які минулого тижня штурмували місто Дебальцеве, що знаходилося в руках урядових військ.

Після взяття міста сепаратисти неодноразово заявляли, що хочуть, щоб перемир'я набуло чинності, і інтенсивність бойових дій в Східній Україні в останні дні знизилася.

«Сьогодні о 9 ранку почалося заплановане відведення важкого озброєння, - заявив командир бойовиків Едуард Басурін. - Ми відводимо важку зброю на 50 кілометрів від лінії розмежування. Зрозуміло, ми не повідомимо, куди саме ми її відводимо».

Однак Київ заявив, що сепаратисти розгорнули атаки на села в околицях Маріуполя. Українські власті побоюються, що саме Маріуполь може стати наступною мішенню сепаратистів.

«З ранку ведуться досить інтенсивні обстріли. Ситуація напружена, але перебуває під контролем», - повідомив представник українських військових в Маріуполі Дмитро Чалий.

Київ стверджує, що під обстріли, зокрема, потрапило село Широкино недалеко від Маріуполя, а також територія в районі Дебальцевого.

Київ заявляє, що українська сторона готова до відведення важкого озброєння, якщо два дні на Донбасі буде спостерігатися режим припинення вогню – це буде сигналом для відводу зброї.

XS
SM
MD
LG