Актуально
Росія пропонує Україні економічну інтеграцію
Президент РФ Дмитро Медведєв під час другого дня візиту до Києва запропонував українському керівництву зважити всі «за» і «проти» участі в митному союзі та Єдиному економічному просторі. Про це він сказав виступаючи перед підприємцями двох країн. Російський лідер також висловився за необхідність координації економічної співпраці з Європейським Союзом. Попри те, що об'єднання Газпрому із НАК Нафтогаз України поки що не знаходить хоч якоїсь підтримки українського керівництва, Медведєв говорив і про її перспективи. Мовляв, якщо це станеться - російська монополія може повністю профінансувати модернізацію української газотранспортної системи. Хоча будувати газопровід «Південний потік» в обхід України росіяни не передумають, додав він, бо кажуть рішення вже ухвалено.
Натомість Кремль обіцяє лобіювати інтереси України і перед міжнародними фінансовими інституціями, і в інших міжнародних організаціях. Мовляв, і українському бізнесу сприятимуть у виході на російські ринки, і кредити МВФ допоможуть отримати, і головним інвестором української економіки стати. Згадано також, що Україна особливо зацікавлена в залученні інвестицій, адже з початком світової фінансової кризи вкладення іноземців в економіку скоротилися і досі не можуть відновитися.
Проте Віктор Янукович - вже традиційно - не став відразу відповідати на ініціативи російського колеги, а лише в загальних фразах висловив оптимістичну оцінку переспективам економічного співробітництва між Україною і Російською Федерацією.
«Головне - ми повернулися до формату стратегічного партнерства, визначеного Договором про дружбу і співробітництво. Відкриваються можливості переходу до якісно нового етапу взаємодії наших країн», - сказав президент.
Тим часом парламентська опозиція офіційно звернулася до уряду з вимогою невідкладно надати копії підписаних угод. Опозиційний уряд назвав недопустимим приховування проектів двосторонніх документів між Україною та Росією.
Всі новини дня
Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео
Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.
Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.
- Голос Америки
Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео
Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.
Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.
«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео
Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.
Facebook Forum