Спеціальні потреби

Актуально

Росія пропонує Україні економічну інтеграцію

Президент РФ Дмитро Медведєв під час другого дня візиту до Києва запропонував українському керівництву зважити всі «за» і «проти» участі в митному союзі та Єдиному економічному просторі. Про це він сказав виступаючи перед підприємцями двох країн. Російський лідер також висловився за необхідність координації економічної співпраці з Європейським Союзом. Попри те, що об'єднання Газпрому із НАК Нафтогаз України поки що не знаходить хоч якоїсь підтримки українського керівництва, Медведєв говорив і про її перспективи. Мовляв, якщо це станеться - російська монополія може повністю профінансувати модернізацію української газотранспортної системи. Хоча будувати газопровід «Південний потік» в обхід України росіяни не передумають, додав він, бо кажуть рішення вже ухвалено.

Натомість Кремль обіцяє лобіювати інтереси України і перед міжнародними фінансовими інституціями, і в інших міжнародних організаціях. Мовляв, і українському бізнесу сприятимуть у виході на російські ринки, і кредити МВФ допоможуть отримати, і головним інвестором української економіки стати. Згадано також, що Україна особливо зацікавлена в залученні інвестицій, адже з початком світової фінансової кризи вкладення іноземців в економіку скоротилися і досі не можуть відновитися.

Проте Віктор Янукович - вже традиційно - не став відразу відповідати на ініціативи російського колеги, а лише в загальних фразах висловив оптимістичну оцінку переспективам економічного співробітництва між Україною і Російською Федерацією.

«Головне - ми повернулися до формату стратегічного партнерства, визначеного Договором про дружбу і співробітництво. Відкриваються можливості переходу до якісно нового етапу взаємодії наших країн», - сказав президент.

Тим часом парламентська опозиція офіційно звернулася до уряду з вимогою невідкладно надати копії підписаних угод. Опозиційний уряд назвав недопустимим приховування проектів двосторонніх документів між Україною та Росією.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG