Спеціальні потреби

Актуально

Український уряд ініціює нові угоди з РФ

Український уряд – на вимогу парламентської опозиції – оприлюднив суть угод, які він планує підписати з Російською Федерацією. Віце-прем'єр-мінстр Андрій Клюєв з парламентської трибуни запевнив депутатів, що під час запланованого на 17 травня візиту президента Росії Дмитра Медведєва хочуть підписати п'ять документів, жоден із яких, всупереч заявам опозиції, не стосується енергетики. Урядовець каже, що більшість угод має міжвідомчий характер. Зокрема це стосується документів про співробітництво у розвитку російської навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС і співпрацю Міністерств культури України і Російської Федерації.

За словами Клюєва, сторони планують оформити угоди про міжбанківське співробітництво між АТ «Укрексімбанк» та ВАТ Банк ВТБ. Міністерства освіти і науки України і Російської Федерації хочуть підписати угоди з розвитку науково-освітнього співробітництва на 2010-12 роки.

Віце-прем’єр-міністр заявив, що єдиною міждержавною угодою, яку хочуть підписати під час візиту президента Медвєдєва, є угода про демаркацію кордонів: «Угода має створити правові засади для демаркації сухопутної ділянки державного кордону нашої держави з Російською Федерацією». Як запевнив Клюєв, укладення угоди дозволить започаткувати процес оформлення сухопутної ділянки кордону з Росією.

В той же час опозиція побоюється, що оприлюднена українськими урядовцями інформація неповна. Прем'єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв висловив припущення, що про частину угод влада вирішила поки що не повідомляти. Депутат каже, що його колегам не показали жодних документів, що стосуються ймовріного обміну активами між НАК «Нафтогаз» і «Газпромом». «Ми переконані, що 17 травня з-під поли будуть витягнуті документи, якими не володіє ні уряд, ні президент, але які вже написані в Москві і в Кремлі», – сказав Соболєв.

Опозиція погрожує організувати акції протесту, якщо під час проведення українсько-російських переговорів 17 травня будуть підписані інші документи, про які уряд не повідомив. Соболєв каже, що тексти документів хочуть передати до Конституційного суду, щоб той зробив висновок про відповідність основному закону. Парламентська меншість наголошує, що не проти взаємовигідної співпраці із Російською Федерацією, проте хоче не допустити втрати для України стратегічних підприємств і галузей економіки. Соболєв також звертає увагу на несиметричність угод. Мовлвяв, Росія та її громадяни отримають значно більше вигод від їх імплементації.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG