Спеціальні потреби

Турчинов не виключає проведення референдуму щодо держустрою України


в.о. президента України і голова ВР Олександр Турчинов
Виконувач обов’язків президента Олександр Турчинов не виключає можливості проведення всеукраїнського референдуму щодо державного устрою України. Про це він сказав у понеділок на погоджувальній раді парламенту.

При цьому спікер Верховної Ради також наголосив, що у разі підтримки такого рішення парламентом референдум може відбутися в день президентських виборів – 25 травня.

Турчинов висловив упевненість у тому, що більшість українців підтримає на референдумі статус держави як незалежної, унітарної й неподільної. Він вказав на можливість надання східним областям ширших повноважень на регіональному рівні.

Втім у Москві, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сказав, що вважає, що російськомовні українці на сході України повинні брати участь в опрацюванні нової конституції.

Проросійські сепаратисти, які захопили низку урядових будівель в кількох східних містах, включно з Горлівкою у понеділок, вимагають проведення референдуму, подібного до голосування в Криму минулого місяця, щодо відокремлення від України і приєднання до Росії.
XS
SM
MD
LG