Спеціальні потреби

Експерти у США вважають, що переслідування опозиції ставить під загрозу відносини України і Заходу


Учасники конференції «Майбутнє України: виклики та ефективність урядування».

Ситуацію в Україні обговорювали у четвер у столичному Вашингтоні. Три аналітичні центри – Атлантична Рада, Інститут Брукінґса та Інститут міжнародної економіки імені Пітерсена – провели конференцію «Майбутнє України: виклики та ефективність урядування».

На конференцію зареєструвалося 300 учасників, що є дуже нетиповим для подібного заходу у Вашингтоні. Виступаючі – американські експерти, представники української влади та ЗМІ – давали оцінку стану сучасного урядування та демократичного розвитку в Україні, оцінювали стан економіки та зовнішню політику.

Одним з питань, що привернуло найбільше уваги учасників конференції стало переслідування опозиції, зокрема, суд над колишнім прем’єром Юлією Тимошенко. Західні експерти, зокрема, президент Дому свободи Дейвид Креймер та експерт Атлантичної Ради Адріан Каратницький заявили, що якщо Україна хоче зберегти довіру та гарні стосунки із Заходом, суд над Тимошенко має закінчитися якнайшвидше. На їхню думку, намагання відправити Тимошенко до в’язниці ставить під загрозу вирішення важливих питань української зовнішньої політики.

XS
SM
MD
LG