Спеціальні потреби

США відкладають навчання українських солдатів


Генерал Бен Годжес

Пентагон відкладає програму підготовки українських солдатів, щоб не дати Кремлю привід відкинути крихку мирну угоду, досягнуту в лютому між Києвом і проросійськими сепаратистами.

Про це повідомив командувач сухопутних військ США в Європі генерал-лейтенант Бен Годжес.

За словами Годжеса, американські органи влади хочуть бути впевнені, що ця навчальна програма, яка передбачає відправку до Західної України військових інструкторів, «не дасть росіянам можливості сказати, що коли американці відправляють усіх цих солдатів, вони не ставляться до угоди серйозно».

Генерал заявив про це в ході сніданку з журналістами у Вашингтоні.

Згідно з газетою Wall Street Journal, стурбований тим, що будь-яка відкрита військова допомога українській армії спонукає Москву до відповідних дій, Білий дім висловив незгоду із заявами деяких високопоставлених представників Держдепартаменту та Міністерства оборони і відхилив запити Києва на поставку летальної допомоги, такої як протитанкова зброя.

Під час слухань у справі затвердження на посаду міністра оборони США Ештон Картер заявив, що взяв би до уваги таку пропозицію. Минулого тижня директор національної розвідки Джеймс Клеппер заявив, що він переконаний, що Сполучені Штати повинні надіслати Україні зброю, а голова Об’єднаного комітету начальників штабів ЗС США генерал Мартін Демпсі сказав комісії Сенату що США «абсолютно повинні взяти до уваги» можливість надання допомоги Україні, яка була б координована і перевезена альянсом НАТО.

На Капітолійському пагорбі також група впливових демократичних законодавців приєдналася до спікера Палати представників Джона Бейнера та інших республіканців у листі до Білого дому з припозицією про надання Україні зброї.

Однак деякі європейські союзники стурбовані такою можливістю. Генерал Годжес мав на увазі заяву міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, який минулого тижня у Вашингтоні сказав, що шлях до миру не може бути вимощений зброєю.

Wall Street Journal пише, що перенесення навчальної програми вписується в американську політику прояву обережності щодо Росії – ядерної держави, яка підтримує сепаратистів на сході України, незважаючи на економічні санкції Заходу.

У лютому, після кривавої атаки з метою захоплення нових територій у Києва, сепаратисти уклали нову мирну угоду.

Очікувалося, що навчання військовослужбовців Національної гвардії України почнеться цього місяця в Західній Україні, далеко від ліній фронту конфлікту.

Передбачалося, що американські інструктори навчатимуть їх поліпшення методів надання першої допомоги на полі бою, протидії радіоперешкодам з боку противника, методів виживання при посиленому артобстрілі та інших речей.

«Початок навчання було відкладено, щоб спробувати створити додатковий простір для дотримання припинення вогню та успішної реалізації Мінських угод в повному обсязі», – заявив Годжес під час сніданку з журналістами. Він сказав, що очікує, що навчання почнеться пізніше цієї весни.

Генерал Годжес сказав також, що він уважно спостерігає присутність великої кількості російських військ неподалік кордону з Україною, але поки що не бачить ознак, що вони готуються до атаки на місто Маріуполь, щоб встановити сухопутний міст до Криму.

XS
SM
MD
LG