Спеціальні потреби

Віктор Янукович закликає українську діаспору до діалогу


Протест представників української діаспори під час першого візиту президента Віктора Януковича до Сполучених Штатів.

Віктор Янукович хоче більш активного діалогу з представниками української діаспори. Про це президент розповів у відкритому листі до однієї із найвпливовіших організацій українців Сполучених Штатів – Українського конґресового комітету Америки. В документі Віктор Янукович намагається роз'яснити суть пропонованих ним реформ та відповісти на закиди про згортання в країні демократії та утиски свободи слова, які останнім часом лунають все частіше не тільки в Україні, а й від західних лідерів та громадських активістів.

У листі президента йдеться про кроки, які він вжив останнім часом у найбільш резонансних і чутливих справах. Глава держави інформує, що доручив негайно владнати конфліктну ситуацію із музеєм «Тюрма на Лонцького» у Львові і збільшити його фінансування, ініціював розсекречення архівних матеріалів, що стосуються періоду Голодомору, щоб опоненти не звинувачували його в запереченні цієї трагедії. Крім того Янукович нагадує, що ініціював процес створення громадського мовлення. Закиди про згортання в країні демократії та утиски свободи слова президент пояснює намірами недругів. Вони, мовляв, чіпляють ярлики і хочуть перешкодити зближенню України із Заходом.

Все це поки що не виглядає, як якась зміна чи корекція курсу Януковича, зауважує політолог Володимир Цибулько, коментуючи останні кроки президента. Експерт пояснює такі ініціативи глави держави візитом до Сполучених Штатів, де представники українських організацій планують зустріти його акціями протесту:

«Це все поки що такі ігри і знаки уваги викликані страхом напоротися на великий український пікет. Бо діаспора на нього розлючена за харківські угоди, мовну політику, ставленння до голодомору. Багато американців українського походження спробували зробити якісь інвестиції в Україну і втратили свої гроші. Вони можуть наробити багато неприємностей Януковичу, який тільки починає входити у смак міжнародної політики і потроху починає розуміти, що як би він не намагався спертися на плече Росії – воно часом буває до нього ненадійним і зрадливим. До того ж організована діаспора може вплинути на стосунки із американською владою. Януковичу не хотілося б цього. Бо без прихильності Вашингтона Україна не матиме доступу до серйозних фінансів чи виходу на ринки» – розповів експерт.

Втім, і сам президент, особливо, не приховує, що хоче переконати українські організації Америки відмовитися від акцій протесту: «Я хочу, щоб українці в усьому світі помагали своїй Вітчизні виходити з трудної ситуації, а не перешкоджали їй. Я прагну, щоб ми усі разом відстоювали інтереси своєї країни. І щоб ви, тут – в Америці – виходили з гаслами підтримки своєї рідної землі, з гаслами підтримки України. А не навпаки. Ми повинні говорити з вами в усьому світі одним голосом – голосом українських національних інтересів», – говориться у зверненні Віктора Януковича до УККА.

У вівторок президент відбув із дводенним робочим візитом до Сполучених Штатів Америки. У Нью-Йорку запланована його участь у роботі 65 сесії Генеральної Асамблеї ООН.

XS
SM
MD
LG