Спеціальні потреби

Демократії в Україні перешкоджають «Панамські документи» і корупція - журналіст


Петро Порошенко

У статті, опублікованій у тижневику Newsweek, Нолан Пітерсон пише, що поєднання війни та повільного просування реформ породжує бажання молодих українців залишати свою країну.

У найновішому номері журналу Newsweek опубліковано статтю під заголовком «Панамські документи та корупція перешкоджають демократії в Україні». Автор Нолан Пітерсон розповідає про 21-річного українця Валентина Онищенка, який бачив, як куля снайпера влучила у голову хлопця, поруч якого він стояв на Майдані під час Революції гідності 2014 року.

Довший час ці події не лишали Онищенка, мучили кошмари. Проте з часом вони припинилися, але разом з ними і пропав його революційний дух та надія на майбутнє України.

Журналіст пише, що низка подій в Україні і за кордоном похитнула віру українців у двох засадничих принципах Революції гідності – тісніших відносинах з Європою та боротьби з корупцією.

Негативний результат референдуму у Нідерландах поставив під загрозу прагнення України до євроінтеграції, а оприлюднення «Панамських документів», які викрили офшори президента України Петра Порошенка, призвели до справжнього «шторму» у засобах масової інформації України. Ба більше - у відставку пішов прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Тим часом на сході України ситуація погіршується, і режим припинення вогню на грані провалу.

Валентин Онищенко каже, що революція, яка відбулася два роки тому, усунувши Януковича, явно не досягла своїх цілей. Люди фрустровані, проте занадто втомлені, щоб вийти на ще один Майдан.

Валентин Онищенко каже, що протести на Майдані розпочались із бажання бути з ЄС, проте вони перетворилися у бажання України не бути такою, як Росія.

Проте, як пише Нолан Пітерсон, через два роки після революції корупція і далі панує в Україні. Хабарі – частина повсякденного життя.

Багато українців розуміє, що систематична корупція – не лише політична проблема. Дехто вважає, що толерантність до корупції залишилась ще з часів Радянського Союзу, коли подібна практика стосувалась не так жадоби, як виживання.

Інші українці вважають, що у цьому винна слабкість інститутів суспільства так само, як і українські медіа, більшість з яких є рупором різних олігархів.

Журналіст Нолан Пітерсон зазначає, що війна проти підтримуваних Росією сепаратистів у Східній Україні висмоктала кисень з антикорупційних реформ після революції 2014 року.

Попри економічні проблеми України, багато хто каже, що найбільш деструктивним наслідком війни є переспрямування енергії та патріотизму протестів на Майдані на боротьбу з проросійськими бойовиками на сході, а не на те, щоб вимагати від уряду виконувати революційні обіцянки.

У статті зазначається, що новий рух волонтерів, який підтримує українських військових у боротьбі з сепаратистами, проявляється у численних заходах – від будівництва і запуску дронів до надання психологічної допомоги учасникам бойових дій. Все це, здебільшого, як пише журналіст Пітерсон, лежить на плечах молодих українців.

Валентин Онищенко ризикував своїм життям під час Революції гідності 2014 року. У нього тепер робота, дівчина, родина і друзі в Україні. Проте, він зізнається, що в разі можливості виїхати, поїде. Він каже, що 80 відсотків його друзів вже перебувають за кордоном, або планують туди поїхати.

Чимало молодих українських реформістів, які відігравали ключову роль у Революції гідності 2014 року, прагнуть залишити Україну і почати нове життя поза межами Батьківщини. Інші, одначе, сповнені рішучості залишатися в Україні і боротися за зміни, за її майбутнє.

Нолан Пітерсон додає, що поєднання війни та повільного просування реформ породжує дедалі палкіше бажання молодих українців залишати їхню країну.

На закінчення своєї статті журналіст повертається до Валентина Онищенка.

Молодий чоловік розповідає про свою любов до України, як також про своє розчарування у неї.

Він каже, що в Україні виростав, любить український народ, проте не вважає, що ситуація в країні докорінно покращиться протягом наступних 10-15 років. Водночас він хоче бачити успішну, процвітаючу Україну. Тут стільки потенціалу, - вважає він.

Дивіться також: Допомогти Україні світ може лише до тої міри, до якої вона готова - експерт

Допомогти Україні світ може лише до тої міри, до якої вона готова - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG