Спеціальні потреби

Актуально

Злиття Нафтогазу з Газпромом: Росія каже так, Україна - ні

Росія далі наполягає на об`єднанні Нафтогазу з Газпромом; Україна на пропозицію поки що не пристає. Злиття української національної компанії з російським газовим гігантом не буде. Про це заявив прем`єр-міністр Микола Азаров у неділю в ефірі каналу 1+1.

«Ніякого злиття не буде», – запевнив глава українського уряду, дезавуювавши тим самим заяву, зроблену напередодні російською стороною. Як він додав, замість злиття шукатимуть іншу організаційну форму, як «синтезувати ефект роботи» двох компаній.

Натомість росіяни, як виглядає, на пошук інших форм не налаштовані. Як повідомив напередодні, у суботу, голова Газпрому Олексій Міллер, спільне підприємство Нафтогазу і Газпрому може бути створено лише в тому разі, якщо буде домовленість про злиття.

Якщо така домовленість буде досягнута, тоді й розпочнуть створювати СП на рівних умовах, -- пояснив Міллер журналістам. При цьому він уточнив, що до складу спільного підприємства має увійти українська газотранспортна система. Що ж до видобувних активів, то кожна зі сторін зробить еквівалентні внески. «Очевидно, йдеться про одне велике родовище», -- сказав Міллер, оцінюючи можливий внесок російського Газпрому.

Він також роз`яснив, що власне злиття Газпрому і Нафтогазу планується здійснити як другий, заключний етап об`єднання.

А тим часом енергетичні експерти в один голос стверджують: пропозиція абсолютно не вигідна Україні. Запитання про те, чи могла б Україна отримати бодай якісь дивіденди від гіпотетичного злиття, заводить у глухий кут директора департаменту газової, нафтової та нафтопереробної промисловості Мінпаливенерго Костянтина Бородіна. Посадовець обмежується загальним зауваженням про те, що дружні відносини завжди приносять дивіденди.

Відвертіше висловлюється екс-представник президента з міжнародних питань енерегтичної безпеки Богдан Соколовський.

«Що стосується вигод – то я не бачу жодного, навіть потенційного, виграшу України у випадку злиття цих двох структур, які мають неспівмірні потужності. Для України це самі лише мінуси. А відтак, принаймні в цьому питанні, мені імпонує позиція нинішньої влади, яка дає адекватну відповідь на періодичні «експромти» російської сторони щодо злиття – бо вже прямо говориться про це! -- компаній НАК Нафтогаз України і Газпрому. Українська сторона, звичайно ж, розуміє на всіх рівнях, що це для України повна втрата – і в питанні енерегетичної безпеки, і в питанні державного суверенітету. Однак небезпечно те, що дискусії з цього приводу тривають, а сумнівні пропозиції лунають знову», -- обурюється Соколовський.

«Безперечно, що існує ціла низка міжнародних проектів, які вимагають об`єднання зусиль Росії і України. Таке об`єднання може відбуватися у різних формах, зокрема, через створення спільних підприємств і проектів. Але в жодному випадку неприпустимо, щоб у такі СП, в спільне користування, передавалися державні активи України. Це прямо заборонено законодавством», -- нагадує експерт.

«А тому цю атаку треба витримати, як і всі можливі наступні, і давати «зелене світло» лише дійсно партнерським та взаємовигідним проектам. Формула відома – спільні підприємства, спільні проекти, спільні програми. Жодного «злиття». Світ давно давно придумав, як двом країнам можна співпрацювати і мати взаємні дивіденди», -- підкреслив екс-представник президента з міжнародних питань енерегетичної безпеки.

Нагадаємо: вперше несподівана пропозиція об`єднати Газпром і НАК Нафтогаз України прозвучала з вуст російського прем`єра Володимира Путіна на російсько-українських переговорах в Сочі 30 квітня цього року.

Всі новини дня

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Ексклюзивне інтерв’ю зі Світланою Тихановською: про політичну ситуацію в Білорусі і відносини України та Білорусі на тлі війни. Відео

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила про створення Об'єднаного перехідного кабінету. Про політичну ситуацію в Білорусі, відносини України та Білорусі на тлі війни та можливі сценарії її закінчення зі Світланою Тихановською говорила Мирослава Ґонґадзе.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG