Спеціальні потреби

У Азарова хочуть обговорити ідею нового державного союзу


Від незалежної держави – назад до союзу з Росією? В уряді Азарова ідею вважають вартою обговорення. Віце-прем`єр-міністр з гуманітарних питань Володимир Семиноженко запропонував не відкидати провокацію з порога, а розглянути «плюси» і «мінуси»:

«Називайте це провокацією, називайте приводом для розмірковувань... Привід даний, давайте думати про стратегію розвитку країни», – сказав Семиноженко під час суботнього ефіру «Шустер Live» на телеканалі «Україна».

За словами урядовця, створення союзу Росії, України і Білорусі «має право до розгляду так само, як і участь України у Євросоюзі». Різниця тільки одна, – вважає віце-прем`єр: у ЄС «Україну ніхто не чекає».

«Люди хочуть союзної держави», – заявив посадовець і послався на дані одного з соцопитувань, згідно з яким більшість українців виступає за союз трьох слов`янських народів.

Задля більшої наочності віце-прем`єр запропонував також провести голосування в студії, і глядачі, присутні на ток-шоу, віддали 62% голосів «за» державний союз. При цьому аудиторія спершу підозріливо поставилась до пропозиції «створити єдину союзну державу», однак Семиноженко запропонував сформулювати питання по-іншому: «створити союз трьох держав». Присутні на шоу комуністи, що входять до нинішньої провладної коаліції, послалися навіть на ленінську теорію побудови СРСР – «союз із правом народів на самовизначення».

Несподівану тему для чергового ток-шоу Савіка Шустера підказав лист російського депутата до українських парламентарів. Голова одного з комітетів Держдуми, член правлячої партії «Єдина Росія» Євген Федоров у березні розіслав українським колегам з Верховної Ради листа, в якому запропонував об`єднати Росію, Україну і Білорусь у єдину державу. Нове потужне державне утворення – мовиться в листі – простягнеться «від Кольського півострова до Криму, від Карпат до Сахаліну, від Бугу до Байкалу», а столицею стане... Київ. Відновлений Союз з центром у Києві, за задумом депутата-єдинороса, має з`явитись до 2020 року.

Автор геополітичного проекту сам взяв участь у ток-шоу телемостом із Москви. Обгрунтовуючи свою ідею, Федоров наголосив на економічних вигодах, які буцімто обіцяє такий союз, а на всі закиди обурених опонентів відповідав проханням не поспішати з висновками – а натомість «зустрітись і обговорити».

А тим часом, на думку аналітиків, ідея Федорова з відновлення «єдиної держави» не випадкова, як і час її вкидання в політикум – через лічені тижні після інавгурації нового президента України Віктора Януковича.

Як стверджують експерти, йдеться не про особисту ініцативу молодого російського депутата, а про лінію державної політики Росії.

Як відомо, під час недавніх українсько-російських «газових» переговорів у Москві прем`єр-міністр Росії Володимир Путін натякнув своєму українському колезі Миколі Азарову, що заради дешевшого газу Україна має поступитися частиною суверенітету. «Чому Білорусь газ на одну третину отримує дешевше? Тому що з Білоруссю ми будуємо союзну державу і будуємо митний союз», -- заявив Путін Азарову.

XS
SM
MD
LG