Спеціальні потреби

Українські політики і журналісти закликали США відреагувати на придушення демократії в Україні


Сполучені Штати Америки застерігають Україну від вибіркового переслідування опозиції. Заступник держсекретаря США Деніел Рассел, перебуваючи у Брюсселі, зазначив, що міжнародне співтовариство, включаючи США, підтримує боротьбу з корупцією, але уряду України потрібно бути дуже обережним у питанні переслідування опозиційних політиків.

Про тотальне полювання на опозицію, яке відкрила українська влада, розповідали і українські політики, журналісти та активісти громадських організацій, що перебувають цими днями у Вашингтоні. Члени делегації закликали Захід та США не залишати Україну на одинці.

Народний депутат України Андрій Шевченко зазначив: «Ми вважаємо, що це час коли Сполучені Штати повинні сказати своє слово. Ми віримо, що чітка позиція США з приводу подій в Україні є надзвичайно важливою для нашої країни. Вона може відіграти важливу роль, коли український уряд прийматиме рішення щодо своєї майбутньої стратегії».

На думку членів української делегації, реакція заходу – це один з небагатьох факторів, які можуть стримати українську владу від остаточного знищення демократії в країні. А те, що наступ на демократію проводиться – ні у кого не викликає сумнівів, – підкреслив Андрій Шевченко:

«Багато організацій, на жаль, ставлять Україну нижче і нижче у своїх рейтингах. Дім Свободи відніс Україну з категорії вільних у категорію частково вільних країн. А буквально щойно організація «Репортери без кордонів» опустила Україну у рейтингу на 42 позиції і за рівнем свободи слова ми стоїмо поряд з Іраком. Це було б важко уявити ще кілька років тому».

Внутрішніми силами, які чинять спротив владі є громадянське суспільство і журналісти, вважає голова української делегації Олег Рибачук . Під їх тиском, каже він, уряд змушений йти на поступки. Так було у ситуації з Податковим кодексом, як також і з прийняттям закону про «Доступ до публічної інформації», який 3-го лютого підписав Віктор Янукович. Цей закон зробить владу відкритою, а отже відповідальною за свої дії, – підкреслює Рибачук:

«Наші партнерські організації запускають масові кампанії, щоб навчити людей, як вони можуть використовувати цей закон, оскільки закон про доступ до публічної інформації допоможе не лише журналістам, але й місцевим громадам, які зможуть отримати інформацію від влади наприклад, як використовуються гроші платників податків, чи як формуються місцеві бюджети».

Втім, віце-президент холдингу «Главред-медіа» Олена Громницька каже, що чимало людей сумніваються в дієвості закону, оскільки влада може саботувати його виконання і продовжити дозоване оприлюднення інформації для громадськості:

«На жаль ми сьогодні можемо констатувати, що в Україні дуже слабо працює судова система, дуже серйозні проблеми з виконанням законодавчих актів. Не те що я не є оптимістом у виконанні цього закону, я є реалістом. Я розумію, що так швидко нічого не буде. Але це чудовий крок. Якщо це не буде швидко. Але знаєте, ніколи гора не прийде до Магомеда, він має до неї йти».

Інше за темою

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG