Спеціальні потреби

Серед постраждалих від вибуху в Бейруті є українці, — очевидці


Від вибуху, що трапився у порту Бейрута 4 серпня, постраждали українці. Щонайменше двоє українок заявили про руйнування майна та тілесні ушкодження. Про це Голосу Америки повідомили представники української спільноти в Бейруті і згодом підтвердили в посольстві України в Лівані.

Є постраждала дівчина, вона прислала нам відео. Поранення неглибокі, але їхня квартира зруйнована, вони зараз без домівки.
Анна Сейф Ель Дін, українка в Бейруті

“Багато українців живуть у Бейруті біля порту, і висилають світлини своїх домів, які постраждали. Вони змушені зараз виїжджати до родичів — в долини, в гори, подалі від Бейруту.

Є постраждала дівчина, вона прислала нам відео. Поранення неглибокі, але їхня квартира зруйнована, вони зараз без домівки. Вони повинні були сьогодні вилітати до України, але не встигли. Вони якраз збирались виїжджати, але стався вибух”, — повідомила Голосу Америки українка Анна Сейф Ель Дін, що мешкає у Бейруті.

Посольство України в Лівані каже, що на гарячу лінію по допомогу поки ніхто не звертався. Водночас, в дипвідомстві підтвердили інформацію про знищені домівки українців.

До Посольства протягом доби надійшло два повідомлення від громадянок України щодо руйнування їхніх помешкань та незначних тілесних ушкоджень.
Посольство України в Лівані

“На даний момент інформації щодо можливих загиблих або постраждалих громадян України немає. Посольство України в Лівані продовжує вживати заходів щодо перевірки можливої наявності громадян України серед постраждалих. До Посольства протягом доби надійшло два повідомлення від громадянок України щодо руйнування їхніх помешкань та незначних тілесних ушкоджень”, — відповіли Голосу Америки в посольстві України в Лівані.

Від вибуху в Бейруті вже загинула понад сотня людей, як мінімум чотири тисячі поранені. Без дому залишились близько 300 тисяч мешканців столиці. Ліванці організували кампанію порятунку — Анна Сейф Ель Дін каже, українська громада також до неї приєдналась.

“Зараз по всьому Лівану здають кров — українці також долучаються, — і перевозять кров в район Бейруту. Багато людей, які відкрили свої домівки — і українці одні з них, і приймають людей, в яких постраждали квартири — тому що повилітали шибки, повилітали вікна”.

Інша українка Наталя Дзядик, що проживає на південь від Бейрута, повідомила Голосу Америки, що вибухова хвиля дійшла також до її дому.

Я перебуваю за 80 кілометрів від епіцентру вибуху, і тим не менше, ми чули сам вибух. 
Наталя Дзядик, українка в Лівані

"Я перебуваю за 80 кілометрів від епіцентру вибуху, і тим не менше, ми чули сам вибух. Хоча перша думка була, що це летять ізраїльські винищувачі на низькій висоті. Це потужна трагедія, яка забрала стільки людей, яка знесла Бейрут. Це місто, яке не зупинялось 24 години на добу. Там завжди вирувало життя, а зараз він мертвий, він знищений. В нас дуже багато будинків завалилося, в нас є люди під завалами, —​ звичайно, що ми всі плачемо", — розповіла Голосу Америки Наталя Дзядик.

4 серпня в порту Бейрута стався потужний вибух. Наразі достеменні причини вибуху не відомі. Ліванські урядовці кажуть, що трагедію могла спричинити конфіскована аміачна селітра, 2750 тон якої зберігалися у порту впродовж шести років з порушеннями правил складування.

Державний департамент США заявив про готовність надати будь-яку необхідну допомогу.

Дивіться також: Наслідки вибуху у Бейруті – зйомка з повітря.

Наслідки вибуху у Бейруті – зйомка з повітря. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG