Спеціальні потреби

Актуально

Українські класичні композитори звучать у Лос-Анджелесі

В університеті південної Каліфорнії у Лос-Анджелесі грали українську класичну музику аби зібрати кошти для допомоги українським дітям. Захід організував випускник відділу композиції, щоб познайомити слухачів у США із українською сучасною музикою.

Виконували “Молитву за Україну” 85-річного українського композитора Валентина Сільвестрова. Її знаменитий маестро написав 2014 під час Євромайдану і як своєрідну відповідь на окупацію Росією Криму. Композиція звучала у багатьох країнах світу і тепер вперше у стінах університету Південної Каліфорнії у Лос-Анджелесі.

Також тут виконували твори Івана Карабиця. Відомого українського композитора родом з Донеччини.

Звучить в університеті і композиція Адама Кареліна, молодого композитора, який творить у Лос-Анджелесі. Та його прабабуся і прадідусь жили в Україні. Саме Адам, який є випускником університету, став куратором події.

“Українське мистецтво та культура – це те, що потрібно святкувати постійно, а не лише тому, що йде війна. Але той факт, що йде війна, дав нам можливість поєднати святкування мистецтва та культури із збором коштів” – Адам Карелін, композитор, організатор концерту.

Адам Карелін
Адам Карелін

Диригент ансамблю Thornton Edge, який виконував композиції каже, грати музику українських композиторів - велика честь.

“Композитори дуже хороші, Сильвестров дуже відомий, а ця конкретна композиція “Молитва за Україну” дуже ефектна, дуже емоційна”, – розповідає Дональд Крокет, диригент ансамблю.

Метою концерту також був і фандрайзинг. Волонтери організації StandwithUkrainefoundation розповідали аудиторії про те, що зараз відбувається в Україні і кому допомагатимуть зібраними у США грошима.

“Ми збираємо кошти для дітей війни та вдів і також ми відправляємо нашу допомогу на відбудову дитячого кардіологічного госпіталю у місті Львів, будемо його переоснащувати і це все відбувається за ініціативою Art is Open Heart – “Мистецтво з відкритим серцем” – розповідає Ірина Василькова, співзасновниця StandwithUkraineFoundation.

На події провели фандрайзинг
На події провели фандрайзинг

Окрім класичної музики, відвідувачам показали аудіовізуальну інсталяцію Mother/Land, яка містить фрагменти українського гімну, сирени та спів птахів.

Дивіться також: У Лос-Анджелесі влаштували концерт української музики та збирали кошти для лікування дітей в Україні. Відео

Всі новини дня

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Переговори Ріші Сунака та Джо Байдена у Вашингтоні – що казали про підтримку України. Відео

Британський прем’єр Ріші Сунак зустрівся із президентом США Джо Байденом у Вашингтоні. Лідери провели закриту зустріч у Білому домі і пізніше відповіли на питання преси.

Більше

XS
SM
MD
LG