Спеціальні потреби

"Готовність до війни": Українські ракети біля Криму облетіли світові ЗМІ


Ракетні стрільби, які ЗСУ проводять на Захід від Кримського півострова висвітлює низка міжнародних ЗМІ.

"Готовність до війни: Путін відправляє бойові кораблі до Криму перед початком українських ракетних випробувань", - пише британський Express.

"Ракетні навчання України оминуть повітряний простір Криму", - повідомляє британське видання The Guardian.

Ракетні випробування є нашим суверенним правом та необхідні для досягнення наших національних інтересів

"Росія оприлюднила жорстке попередження Україні через запланований ракетний пуск над анексованим Кримом" - також писало видання Express.

"Росія гризеться з Україною через випробування ракет поблизу Криму" - повідомляють Sky News.

"Російські війська у стані підвищеної бойової готовності через українські ракетні випробування" - відзначали напередодні в інформаційній агенції Reuters.

Сенсаційний тон деяких видань обурив Яна Бонда директора напрямку міжнародної політики в аналітичному центрі Centre for European Reform у Лондоні.

"Навіть за стандартами @Daily_Express, це просто нісенітниця. Ракети далеко від Сімферополя, а Крим залишається українським у відповідності до міжнародного права", - відповів Бонд на один з матеріалів у британському Express.

На фоні стривожених повідомлень ЗМІ, роз'яснювати ситуацію навколо навчань українських військових взявся і міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Ракетні випробування України нікому не загрожують і нікого не провокують

"Ракетні випробування є нашим суверенним правом та необхідні для досягнення наших національних інтересів у сфері безпеки у відповідності до міжнародного права", - твітував міністр.

"Ракетні випробування України нікому не загрожують і нікого не провокують ", - роз'яснив Клімкін в іншому повідомленні.

При цьому міністр також відзначив, що Україна діє відповідальна, але "має бути готова до будь-якої форми російської агресії".

Деякі міжнародні коментатори побачили в діях української сторони провокативний елемент.

"Україна здійснить провокативні ракетні випробування поблизу Криму", - твітував раніше про ракетні випробування Ґуллівер Краґґ.

Україна сподівається, що Москва відповість так, що дозволить українцям знову звернутись до Європи

"Немає жодних сумнівів, що це така собі силова політика з боку Києва, яка покликана бути жестом у бік Москви... Україна сподівається, що Москва відповість так, що дозволить українцям знову звернутись до Європи, де вже дещо втомились від Києва та закликати надалі підтримувати Україну у протистоянні із тим, що Київ вважає продовдженням агресії з боку Росії", - наводить слова американського військового експерта Марка Ґалеотті видання The Kyiv Post.

Дивіться також: Новообраний президент Дональд Трамп продовжує формувати свій кабінет

  • 16x9 Image

    Олексій Кузьменко

    Коли я представляю себе людям, яким хочу сподобатись, кажу, що вільно сідаю на шпагат. Після цього додаю (якщо ще є кому), що я журналіст-розслідувач. Обидві тези – майже правда. У відповідь мене, буває, питають, чи я пишу про спортивну гімнастику.

    Журналіст, синхронний перекладач у команді Української служби. Людина з фантастичною пам’яттю щодо того, хто винен мені гроші, а також усіляких фактів, які мене цікавлять. Затятий фізкультурник, бігун, колекціонер кіно-плакатів та власник низки музичних інструментів, на яких не вмію грати.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG