Спеціальні потреби

Двоє українців визнали себе винними у контрабанді до США підроблених ліків від раку й гепатиту


На фото: рецептурні ліки у криміналістичній лабораторії

Двоє громадян України, 36-річний Максим Нєнадов та 33-річний Володимир Ніколаєнко, визнали себе винними у змові з метою незаконного ввезення й продажу у США підроблених ліків від раку й гепатиту. Про це повідомляється на сайті Міграційної та митної служби США.

Як йдеться у повідомленні, у червні 2018 спецагенти під прикриттям почали переговори із Нєнадовим про незаконний продаж препарату проти онкологічних хвороб Keytruda. Кілька місяців переговорів, що також залучили Ніколаєнка, призвели до незаконного продажу підробних або не затверджених ліків Keytruda, Abraxane (проти раку) та Epclusa (проти гепатиту-С).

За препарати агенти відправили Нєнадову загалом майже 12 тисяч доларів на його рахунок в українському банку

Розслідування проводили Міграційна та митна служба США у Г'юстоні, Техас, разом із Управлінням із продовольства і медикаментів США.

За препарати агенти відправили Нєнадову загалом майже 12 тисяч доларів на його рахунок в українському банку. А фармацевтичні компанії, що виготовляють ці ліки, підтвердили, що українці продавали підробку.

Ані Нєнадов, ані Ніколаєнко не є лікарями, фармацевтами або власниками ліцензій на продаж цих або інших ліків у США. У квітні 2019 року їх заарештували після їхнього прибуття до Америки з України, щоб обговорити подальші незаконні відправлення ліків.

Тепер їм загрожує до 20 років тюрми та до 5 мільйонів доларів штрафу. Суддя Лі Розенталь суду Південного округу Техасу винесе остаточний вирок 4 листопада, до цього вони залишаються за гратами.

"Виробництво й контрабанда підроблених фармацевтичних виробів несе велику загрозу здоров'ю та безпеці покупців, які про це не підозрюють, і впливає на законну торгівлю та ставить під загрозу нашу національну безпеку", - заявив Марк Доусон, спецагент управління з розслідувань справ внутріньої безпеки Міграційної та митної правоохоронної служби США у Г'юстоні (U.S. Immigration and Customs Enforcement’s Homeland Security Investigations). За його словами, ця справа підтверджує їхнє зобов'язання "працювати спільно із нашими федеральними партнерами та приватними компаніями, щоб рішуче розслідувати ці злочини й притягувати винних до відповідальності".

Дивіться також: Що відомо про можливий хакерський напад росіян на дослідницькі установи у США, Великої Британії в інших країнах

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG