Актуально
Український фотограф вже понад 20 років документує життя та емоції Вашингтона
Сучасна історія, зміни політичного курсу, урбанізація, емоції і кольори Вашингтона – за всім цим українець Валерій Прудкий стежить через об’єктив своєї камери.
У його арсеналі – перемоги у низці столичних фото-конкурсів, а одну з фотографій підписав Барак Обама. Він може годинами блукати вуличками Александрії. Камера напоготові і погляд – завжди у пошуку свіжого кадру.
Вуличний фотограф Валерій Прудкий приїхав до Сполучених Штатів із Києва – і вже понад 20 років документує життя та емоції іншої столиці – Вашингтона.
Тут є низка районів, кожен з них має свій унікальний колоритфотограф Валерій Прудкий
У своїй студії-галереї на арт-заводі "Торпеда" Валерій переглядає принти фотографій, вибираючи, на наше прохання, кілька тих, що найкраще характеризують столицю. І хоч у його колекції є знімки і Білого дому, і меморіалу Лінкольна, Вашингтон – це більше, ніж просто пам’ятники – стверджує Валерій.
"Він не такий вже і нудний. Тут є низка районів, кожен з них має свій унікальний колорит", розповідає Валерій Прудкий.
Один із них – Capitol Hill. Там, на Східному базарі, Валерій зробив чи не найулюбленіший зі своїх знімків, який переміг у вашингтонському фото-конкурсі. "Однієї суботи дощ лив, як із відра. Ніхто не міг працювати на вулиці. Але у мене із собою була камера, я ходив і фотографував. Цей чоловік із саксофоном – легенда Східного Базару… туристи можуть запитати, чи це Новий Орлеан? Це може бути будь-де. Фотографія передає це відчуття музики під дощем…унікальну атмосферу", каже Валерій.
Під особливим кутом дивиться Валерій і на, здавалося б, найбільш банальні вашингтонські події. Фестиваль цвітіння сакури – одна з них.
"Більше людей із камерами, ніж самих сакур. Всі зблизька фотографують вишні – але скільки таких фоток ви зробите? Треба просто зупинитись і озирнутись навколо, подивитись, що іще відбувається. Кришнаїти проходили там як туристи. Ці кольори на тлі блакитного неба, я вирішив зробити фото із низької точки. Ось вам і незвична фотографія із фестивалю цвітіння сакури", - розповідає фотограф.
І хоч Вашингтон – місто політизоване, Валерій переконує: його натхнення від зміни влади чи настроїв у суспільстві не залежить.
"Я лише фотографую щоденне життя навколо себе… Люди займаються власними справами, незалежно від того, хто президент. Навколо і надалі відбуваються прекрасні або сумні речі", каже він.
Втім, зовсім залишитися поза політикою у серці американської демократії – неможливо. Перемога Дональда Трампа, інавгурація і протести – все потрапило в об’єктив українського фотографа.
Своє ж найбільш відоме політичне фото Валерій зробив 8 років тому – на початку президентства Барака Обами.
"Тут у нас поруч висять дві фотографії – Маккейна і Обами. Мала дитина дивиться на знімок Обами, а дорослий темношкірий чоловік – на Маккейна. І це, ніби, створює цікаву історію – що молоде покоління обирає Обаму. Я маю друзів, які працюють у Білому Домі, я надіслав їм цей знімок і Обама його для мене підписав", розповідає фотограф.
Валерій каже: іноземне походження допомагає дивитися на речі інакше, помічати деталі, які американцеві можуть здатися звичними. Водночас і Україна виглядає для Валерія тепер по-іншому.
"Якби я міг натиснути кнопку – і перенестися в Україну – я би це зробив. Така собі машина часу – повернутися і знову побачити ті ж самі речі, знайомі з дитинства, – тільки тепер під іншим кутом. Я завжди почуваю себе українцем. Коли я повертаюсь додому навіть на два дні, - здається, що я ніколи і не їхав. З іншого боку, коли літак сідає в аеропорту Вашингтона, – я відчуваю, ніби я тут прожив усе життя. Це дивне відчуття – бути прив’язаним до двох місць – абсолютно протилежних", - ділиться Валерій.
Дивіться також: День у місті, де живуть без мобільних телефонів та бездротового інтернету
Всі новини дня
- Голос Америки
Міністерка оборони Нідерландів відповіла представнику Китаю про причину війни в Україні

Міністерка оборони Нідерландів відкинула заяву Китаю про те, що війна Росії проти України пов’язана з «невдалою архітектурою безпеки» в Європі.
У суботу на головній щорічній оборонній конференції Азії досвідчений китайський дипломат заявив, що Європа «неправильно керувала» власною безпекою, і їй слід брати приклад з Азіатсько-Тихоокеанського регіону.
«Я не думаю, що ви ефективно та конструктивно керуєте ситуацією з безпекою», — сказав Цуй Тянькай під час панельної дискусії в рамках Shangri-La Dialogue у Сінгапурі, повідомляє South China Morning Post, англомовне видання, що базується у Гонконгу.
«Нам не потрібне азійське НАТО. Ми не хочемо бачити розширення ролі НАТО в нашому регіоні», – сказав колишній посол Китаю у Вашингтоні.
На панелі з питань управління безпекою в євроатлантичному та азійсько-тихоокеанському регіонах він сидів поруч з міністром оборони України Олексієм Резниковим, але той уникав критики Пекіна. За повідомленням часопису Politico, він сказав лише, що Україні потрібно виграти війну, а не вести переговори.
Натомість на захист НАТО як ключогово елементу європейської безпеки виступила його колега з Нідерландів Кайса Оллонгрен. Вона сказала, що слова представника Китаю є «велика-велика неправда».
«Було припущення посла, що Європі не вдалося дуже добре керувати своєю безпекою через війну в Україні. Звичайно, я розумію, що в Україні йде війна, але я вважаю, що це не результат неправильного управління ситуацією з безпекою в Європі. Це результат неповаги до того, як ми хочемо керувати безпекою в Європі», – сказала Оллонгрен.
«Не можна звинувачувати Європу чи європейські країни в незаконному вторгненні Росії в Україну», – сказала Оллонгрен в інтерв’ю виданню Politico через кілька хвилин після свого виступу.
Оллонгрен, чия країна займає все більш критичну позицію щодо Китаю через зв’язки з Росією та технічний прогрес у військовій сфері, додала, що оскільки Цуй більше не є послом, вона чекатиме, поки міністр оборони Китаю Лі Шанфу викладе офіційну позицію у своїй програмній промові в неділю.
Китай намагається зіграти роль посередника у достягненні миру між Росією та Україною, однак Пекін не визнає факту російської агресії і вважає, що однією з причин війни було «розширення НАТО».
Як повідомляв Голос Америки, днями спеціальний посланець Китаю закликав західних партнерів України припинити постачати їй зброю, бо це «розпалює конфлікт».
Фотограф з Каліфорнії допомагає волонтерам в Україні. Відео
Понад 200 тисяч доларів – чергову допомогу на таку суму зібрав та привіз до України американський фотограф з Каліфорнії. Джейсон Перрі вже чотири рази відвідував Україну від початку повномасштабного вторгнення Росії.
- Голос Америки
Австралія подарувала Україні "потворні, але практичні" "бойові таксі" – Forbes

Австралія подарувала Україні “справді дивні” на вигляд вантажівки для піхоти із вантажним відсіком замість пасажирського, котрий утім може перевозити людей – інформує видання Forbes.
“Країни, прагнучи підтримати українські військові зусилля, схильні віддавати будь-яку запасну військову техніку, яку вони мають, і вірять, що українці знайдуть їй застосування”, - пише Forbes про австралійське надходження. Йдеться про вантажні машини ALV на базі бронетранспортерів М-113.
Вони можуть бути найдивнішими в українському арсеналі, який налічує тисячі машин усіх марок і моделей із багатьох інших країн, пише видання.
Модернізуючи класичний М-113 американської розробки, австралійці у рамках програми початку 2000-х років просто вирізали задню частину, залишивши “відкрите ліжко” позаду зрізаного відділення для екіпажу.
“У результаті вийшов брутально простий броньований вантажний автомобіль, який настільки ж універсальний, як і потворний”, - пише Forbes.
20-тонний ALV з дизельним двигуном потужністю 350 кінських сил здатний перевозити щонайменше п'ять тонн вантажу. Або транспортувати військових. За свідченням Forbes – дає командирам взводів можливість перевозити більше солдатів на одній машині.
“БТР – це бойові таксі. Вони транспортують піхоту до краю поля бою, а потім висаджують її для бою пішки. У цій ролі дивак ALV має працювати просто чудово”, - припускає оглядач видання.
Раніше МЗС Австралії повідомляло, що шанує непохитну рішучість і силу українського народу у протистоянні агресії Росії та пишаєтся підтримкою України. Уряд Австралії повідомляв про надання Україні додаткових безпілотних авіаційних системи для розвідки на полі бою, а також про участь фахівців Сил оборони Австралії у навчальну програму для українських військових під проводом Великої Британії.
Уряд Австралії запровадив також цільові фінансові санкції щодо Росії.
- Голос Америки
63 журналісти загинули в Україні від російської війни – Томіленко

Станом на початок червня 2023 року у війні Росії проти України з 24 лютого 2022 року загинули 63 медійники, сказав в інтерв'ю Голосу Америки голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.
Як сказав Томіленко, 14 колег загинули, безпосередньо виконуючи журналістський обов'язок, ще 9 журналістів – цивільні жертви, чиї обставини та причини загибелі з’ясовуються. І ще 40 медійників загинули, перебуваючи у лавах ЗСУ чи правоохоронних підрозділів, захищаючи зі зброєю незалежність України.
За даними Інституту масової інформації, станом на 31 травня 2023 року, з 24 лютого 2022 року загинув 61 журналіст як учасники бойових дій або внаслідок російських обстрілів чи катувань, зазначено на сайті IMI.
З них 10 було вбито журналістів під час виконання професійних обов’язків. Серед цих десяти – четверо українських та шестеро іноземних журналістів, повідомляє ІМІ.
Голова НСЖУ розповів, що чимало українських журналістів, не чекаючи мобілізації, добровільно подалися до війська захищати свою країну.
“Ми у жодному разі не заохочуємо змішувати службу в армії із незалежною журналісткою. Це принципово різні речі. Люди у війську підкоряються військовій дисципліні”, – додав Томіленко в інтерв'ю кореспондентці Голосу Америки Анні Черніковій.
Керівник спілки сказав, що 20% українських редакцій ЗМІ повідомляють, що їхні працівники мобілізовані до служби в армії.
Минулого місяця, як повідомляв Голос Америки, Сергій Томіленко виступав у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, де повідомив, що серед загиблих є "і професійні журналісти, і цивільні жертви, і герої-медійники в лавах ЗСУ".
- Голос Америки
Евакуація з Бєлгородщини означає, що у Росії «нервують» з приводу майбутнього контрнаступу – експерти ISW

Масова евакуація з Бєлгородської області Росії, що межує з Україною, є «непропорційною реакцією» на кілька рейдів на територію Росії, вважають американські військові експерти. На їхню думку, імовірно, російська влада намагається таким чином показати свою впевненість та здатність реагувати на потенційні загрози.
Як повідомив місцевий губернатор, близько 2500 людей були евакуйовані з Бєлгородської області до регіонів далі всередині Росії після кількох днів українських обстрілів і вторгнень. Це, на думку газети New York Times (NYT) підкреслює швидке перетворення частини західного кордону країни в зону бойових дій.
Губернатор В’ячеслав Гладков у своєму каналі в Telegram повідомив, що четверо людей у Бєлгородській області були вбиті артилерійськими снарядами в п’ятницю, у тому числі дві жінки, які загинули після того, як їхній автомобіль був підбитий біля міста Шебекіно, неподалік українського кордону.
Як пише газета, кількість людей, які евакуювалися, не вдалося підтвердити, але жителі Бєлгорода, які їздили в Шебекіно в четвер, описали місто, в якому проживало 40-тисяч людей як місто-привид. Вони сказали, що багато жителів виїхали, не дочекавшись офіційної евакуації після того, як по кілька годин ховалися в підвалах під час бомбардування.
Американська газета зауважує, що занепокоєння в Бєлгородській області зростає після того, як минулого тижня дві воєнізовані групи перетнули кордон і недовго утримували два села в іншій частині області.
Аналітики американського дослідницького центру Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що Міністерство оборони Росії продовжує реагувати «непропорційно» на кілька рейдів на територію Росії. На думку експертів, цим російська влада намагається продемонструвати «впевненість і компетентність у здатності реагувати на передбачувані загрози».
Як зазначають аналітики ISW, керівництво Міністерства оборони Росії навіть нагородило командира мотострілецького батальйону підполковника Олександра Нікітіна за керівництво обороною. Як вважають експерти ISW, мабуть, це було зроблено для того, щоб «перемогу» не приписав собі інший командир – генерал-полковник Олександр Лапін, як про це уже повідомлялося в інформаційному просторі.
Американські аналітики звертають увагу на те, що російські військові блогери «продовжують використовувати ситуацію в Бєлгородській області для критики російського керівництва». Коментатор, пов’язаний з «Групою Вагнера», взагалі заявив, що Міністерство оборони Росії «не ставиться до Бєлгородської області як до російської території». Він стверджував, що російські населені пункти заносять в один список з українськими, які постраждали від українських обстрілів.
Деякі військові блогери вважають, що російські сили добре відреагували на рейди, які, як вони стверджують, є просто «терористичними атаками», спрямованими на психологічний вплив, а не на забезпечення контролю над конкретними територіями.
Один російський блогер, як кажуть в ISW, «абсурдно заявив», що реакція Росії змусила українців дійти висновку, «що починати контрнаступ зараз надто ризиковано».
Експерти ISW навпаки вважають, що рейди, чи інші українські розвідувальні акції були «надзвичайно малими» в порівнянні з тими силами, які Україна готує до контрнаступу.
«Гіперфокус Росії на другорядних тактичних боях підкреслює нервозність і невпевненість Росії щодо майбутнього контрнаступу», – вважають експерти ISW.
Форум