Спеціальні потреби

Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО поповнився ще 5 об’єктами


Список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО поповнився ще 5 об’єктами

Спеціалізована установа Об’єднаних Націй ЮНЕСКО, що дбає про охорону національних пам’яткок культури і природи, зачислила до свого фонду п’ять нових об’єктів у різних частинах світу.

До списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО занесено у древню імператорську фортецю у В’єтнамі побудовану в 11 віці. Це тепер є об’єкт під номером 900 у списку. Всього під охороною ЮНЕСКО на даний час знаходиться 904 об’єкти.

Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО зробив свої рішення під час десятиденних нарад, що проходять у Бразилії, усучаснюючи список найвизначніших центрів світової культурної і природної спадщини.

Як дотепер, базована в Парижі організація ЮНЕСКО додала на нарадах у Бразилії 17 нових об’єктів, включно з атолом Бікіні на Маршальських островах, де американці випробовували ядерну зброю у 1940 і 1950 роках.

З європейських пам’яток до списку, серед іншого, внесено середньовічну катедру у місті Альбі в південно-західній частині Франції та Амстердамську історичну мережу каналів.

Одночасно Комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО прийняв рішення виключити зі списку Галапагоські острови, що належать до Еквадору і де відзначено значне поліпшення унікальної екосистеми.

XS
SM
MD
LG