Спеціальні потреби

Учасники 66-ої сесії Генасамблеї ООН обговорюють питання Лівії


Штаб-квартира ООН у Нью-Йорку

На щорічне засідання Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку зібралося понад 100 глав держав світу для обговорення цілого ряду питань, включно з майбутнім Лівії після Каддафі, заявки про визнання державності Палестини та неінфекційними захворюваннями.

Сьогодні на порядку денному сесії Генсамблеї стоїть саміт, присвячений темі Лівії. Президент США Барак Обама та інші світові лідери обговорюватимуть питання відбудови країни після повалення довголітнього лідера Муаммара Каддафі та заворушень у країні, які тривали місяцями.

На саміті Лівію представлятиме голова Національної перехідної ради Мустафа Абдель Джаліль. Минулого тижня Рада безпеки ООН одноголосно проголосувала за надання новому урядові Лівії права зайняти місце країни у Генеральній Асамблеї, по суті, визнаючи цим кінець режиму Каддафі.

На дебатах Генасамблеї переважатиме питання членства Палестинської держави в ООН. Запит у цій справі внесе палестинський президент Махмуд Аббас у п’ятницю у своєму виступі перед зібраними світовими лідерами.

Кампанію проти такого кроку веде прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу, разом зі Сполученими Штатами. Нетаньягу виступить перед Генасамблеєю також у п’ятницю, після Аббаса.

XS
SM
MD
LG