Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН обміркує найновіше випробування Іраном балістичної ракети


Іранська ракетна зброя

Рада Безпеки ООН в екстреному порядку розгляне справу випробування Іраном балістичної ракети.

Засідання відбудеться на прохання Сполучених Штатів після того, як в неділю Іран провів випробування ракети середнього радіусу дії. Проте, який це був вид ракети та її технічні можливості невідомі.

Резолюція Ради Безпеки від 2015 року забороняє Ірану будь-яку діяльність, пов’язану з балістичними ракетами, які можуть доставляти ядерні боєголовки.

Восьмирічну заборону прийнято після досягнення угоди між Іраном і шістьма провідними країнами світу про обмеження ядерної програми в заміну на пом’якшення санкцій проти Ірану.

Угода, досягнута із США, Великобританією, Францією, Росією, Китаєм і Німеччиною, буда відповіддю на звинувачення, що Іран працює над виготовленням ядерної зброї, проте Іран багато разів відкидав це звинувачення.

Під час прес-конференції у вівторок у Тегерані міністр закордонних справ Мохамаад Джавад Заріф не підтвердив, але й не заперечив, що відбувся запуск ракети, однак повторив позицію Ірану, що його ракети не запроектовані для доставлення ядерних боєголовок.

Експерт Університету штату Індіана Гуссейн Банаї заявив, що, на його думку, мотиви ракетного випробування назагал політичні, і що Іран навчився, «як реагувати на агресивну американську адміністрацію».

Президент Дональд Трамп – різкий критик ядерної угоди з Іраном – каже, що світові держави пішли на надто великі поступки Ірану і отримали за це дуже мало.

Дивіться також: У Вашингтоні відбулась презентація документального фільму Ольги Онишко «Жінки Майдану»

XS
SM
MD
LG