Спеціальні потреби

ООН: Кількість жертв на сході України є найвищою з серпня 2015 року


Зейд Раад аль-Гуссейн

У середу верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Гуссейн закликав сторони конфлікту на сході України приділити першочергову увагу захисту цивільних осіб та вжити невідкладних заходів для розрядки ситуації на лінії зіткнення, що стає все більш напруженою. Він також зазначив, що кількість жертв серед цивільного населення істотно зросла за останні два місяці.

У червні 2016 року Управління верховного комісара ООН з прав людини задокументувало 69 жертв серед цивільного населення на сході України, включаючи 12 загиблих та 57 поранених. Це майже вдвічі більше, ніж в травні 2016 року і найвище – з серпня 2015 року. В липні кількість жертв серед цивільного населення була ще вищою та сягнула 73 (вісім загиблих та 65 поранених).

«Ескалація бойових дій та супутні жертви серед цивільного населення на сході України за останні два місяці викликають занепокоєння. Цивільні особи вкотре все частіше вимушені ховатися в імпровізованих бомбосховищах в своїх підвалах, іноді протягом цілих ночей – ціна порушення режиму припинення вогню надто висока для жінок, чоловіків і дітей на сході України», – заявив верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Гуссейн.

За його словами, численні жертви, задокументовані правозахисниками за останні тижні, вказують на те, що ані українські сили, ані озброєні групи не вживають необхідних запобіжних заходів для захисту цивільного населення.

«Ми закликаємо всі сторони поважати положення режиму припинення вогню, вивести комбатантів та озброєння з житлових районів та добросовісно забезпечити виконання положень Мінських угод», - заявив верховний комісар ООН.

Більше половини всіх жертв за останні два місяці були викликані артилерійськими обстрілами. Між 1 червня та 31 липня 2016 року 72 цивільні особи були поранені і шестеро – вбиті в результаті таких обстрілів, в тому числі, імовірно, з використанням озброєння, прямо забороненого Мінськими угодами. Міни, вибухонебезпечні пережитки війни, розтяжки та саморобні вибухові пристрої відповідають за більшу частину інших жертв.

«Я закликаю уряд та озброєні групи прислухатися до закликів міжнародного співтовариства про відхід від лінії зіткнення та про дотримання повного та сталого режиму припинення вогню», – заявив Зейд Раад аль-Гуссейн.

«Уряд та озброєні групи, які контролюють окремі райони Донецької та Луганської областей повинні поважати застосовні норми міжнародного права прав людини та міжнародного гуманітарного права».

Верховний комісар нагадав, що Україна зобов’язалась ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, однак все ще не зробила цього.

«Ратифікація Статуту, який фокусується на індивідуальній кримінальній відповідальності, буде служити стимулом для всіх сторін конфлікту до поваги закону та забезпеченню захисту цивільних осіб», – заявив він.

За даними ООН, із середини квітня 2014 року по 31 липня 2016 року було 31 690 жертв, включаючи 9 553 вбитих та 22 137 поранених в зоні конфлікту на сході України. Сюди входять жертви серед збройних сил України, цивільних осіб та членів озброєних груп.

Дивіться також: Експерт обурена розслідуванням вбивства Шеремета: "Трояна навіть не викликали з відпустки"

Експерт обурена розслідуванням вбивства Шеремета: "Трояна навіть не викликали з відпустки". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:29 0:00

XS
SM
MD
LG