Спеціальні потреби

Світові лідери готуються до сесії Генасамблеї ООН


Цьогорічна сесія Генеральної Асамблеї ООН розпочинається 23 вересня. Передбачено, що лідери і представники усіх 192 країн-членів ООН виступлять з промовами. Згідно з давньою традицією, дебати розпочне президент Бразилії. Відтак виступить президент Сполучених Штатів, як лідер країни-господаря зустрічі.
Перед сесією Генеральної Асамблеї відбудеться триденний саміт під назвою «Цілі розвитку тисячоліття», в якому, згідно з передбаченнями, візьмуть участь близько 140 президентів і прем’єр-міністрів. Мета програми – до 2015 року зменшити крайню бідність, голод і хвороби в світі. Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун свого часу остеріг, що оскільки до зазначеного терміну залишилося всього 5 років, багато країн – зокрема у районі пустелі Сахара в Африці – можуть і не показати бажаних результатів. Втім генсек ООН зазначив, що світ може виконати поставлене завдання, якщо застосує необхідні стратегії:

«Якщо ми всі разом побудуємо наші політичні пріоритети і виділимо достатньо ресурсів, то ми зможемо досягнути наших цілей. Якщо країни на шляху розвитку зосередять увагу на подоланні бідності, якщо вони підвищать якість урядування, і вкладатимуть навіть обмежені ресурси в такі сфери як освіта, і створення робочих місць, здоров’я матерів та дітей, то – за підтримки міжнародної громадськості – головні цілі можна буде досягнути».

Експертів ООН зокрема непокоїть питання здоров’я вагітних жінок і смертність серед новонароджених у країнах що розвиваються.

Передбачено, що під час саміту буде схвалено план дій у програмі «Цілі розвитку тисячоліття». Пан Ґі Мун каже, що у цьому документі буде закладена проста, але критично-важлива думка:

«Поставлені цілі можна буде досягнути. Цілі розвитку тисячоліття є важкими і амбітними, але вони здійснимі».

Крім промов, щорічна зустріч в Нью-Йорку дає світовим лідерам можливість розмовляти віч-на-віч та в малих групах, через які можна зробити багато суттєвого.

Політична нестабільність і насильство в Сомалі та інших частинах Африки, повені, що недавно спустошили Пакистан, боротьба з міжнародним тероризмом – будуть серед тем на порядку денному.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG