Спеціальні потреби

Актуально

У США набирає обертів кампанія переробки залишків харчів

Свята у США, як і в Україні, асоціюються не тільки із сімейним затишком і теплом, але й смачною їжею, якої, як правило, забагато. Щороку, американці викидають 34 мільйони тонн харчів. Більшим непотребом є лише папір та листя.

Харчові відходи, які опиняються на смітниках, у процесі розкладання виробляють метановий газ, що у свою чергу забруднює атмосферу. Тож, в Америці набирає обертів кампанія переробки залишків харчів. Переробляти харчові відходи можуть навіть мешканці великих міст, за допомогою компостного баку.

Крістіана Арета є прихильницею утилізації харчових продуктів. Вона щодня перекручує компостний бак і каже, що це не пахне взагалі:

«Якщо правильно утилізувати харчові відходи, вони не матимуть запаху. Якщо ж запах з’являється, це означає, що створено неправильний баланс».

Залишки їжі Крістіана скидає у бак разом з папером чи газетами. З того часу, як їй подарували барабанного типу компостер вона каже, що харчових відходів у неї стало значно менше:

«Приблизно 80-90 відсотків нашого сміття можна утилізувати. Тепер ми майже нічого не викидаємо. Щось іде на компост, щось на вторинну переробку».

Вона пояснює, що утилізація харчових відходів також дешевий і ефективний спосіб удобрення городу:

«Переваги утилізації будуть помітні весною, коли ми удобримо землю компостом в нашому городі для кращого врожаю».

Інґрід Дрейк і її подруга почали утилізувати харчові відходи ще три роки тому. Інґрід каже, що їй подобається ідея повторного використання їжі для вирощення нових продуктів. Окрім цього вона турбується станом довкілля:

«Ми це робимо, аби зменшити кількість сміття у столиці і кількість сміття, що вивозиться на звалище».

Інґрід практикує кілька методів утилізації харчових відходів. Один з них компостний бак. Однак він ефективний лише у теплу пору року. Другий із використанням черв’яків:

«Черв’яки працюють дуже швидко. Вони створюють добрий ґрунт і рідину -- сік, який міністерство сільського господарства США і деякі експерти вважають дуже корисним і називають найкращим органічним добривом і запобіжником у боротьбі зі шкідниками».

Інґрід каже, що утилізувати харчові відходи в домашніх умовах не так уже і важко.

А на допомогу тим у кого немає городу у Вашингтоні приходить Джеремі Бросовський. Нещодавно Джеремі заснував у столиці компанію «Компост-таксі».

«Чимало людей розуміють наскільки важливо для міста утилізувати відходи. Наше завдання полегшити цей процес», зазначив Джеремі.

Він розвозить своїм клієнтам спеціально обладнані для компосту баки, в які вони збирають залишки їжі. За вісім доларів на тиждень він підбирає їх і відвозить для ферментації на господарство у передмісті столиці. Якщо клієнти забажають, їм повертають компост через 9 місяців. Якщо ж вони відмовляються, то добриво забирає місцева ферма.

На думку Джеремі, компост це не тільки спосіб зменшення відходів, це і вирощування продуктів харчування. Людям легко збагнути зв’язок, каже він, що існує між відходами та приміськими господарствами.

Тепер Джеремі працює над тим, аби розширити коло своїх клієнтів і підключити до справи захисту довкілля великі корпорації.
Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG