Спеціальні потреби

Світ реагує на промову президента Обами


Французький солдат в Афганістані

У відповідь на промову президента Обами про виведення з Афганістану частини американських військ президент Гамід Карзай заявив, що вітає цей крок, додаючи, що «народ Афганістану захищатиме свою батьківщину». Карзай сказав, що вважає це рішення таким, яке є «в інтересах обох країн».

Однак угруповання Талібан заявило, що план президента Обами – це «лише символічний крок», який не задовольнить «виснажену війною міжнародну громадськість або американський народ».

Великобританія, Німеччина і Франції заявили, що вони, за прикладом США, також планують вивести свої військові контингенти з Афганістану. Ці три європейські союзники негайно повідомили, що вони також планують припинити свою участь у боротьбі з Талібаном в Афганістаном.

Прем’єр-міністр Великобританії Дейвид Камерон мав розмову з президентом Обамою перед його телевізійною промовою до народу і підтвердив, що його країна закінчить свою місію до кінця 2014 року.

Міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле сказав, що його країна планує розпочати скорочення свого 5-тисячного контингенту до кінця цього року.

А президент Франції Ніколя Саркозі повідомив, що французькі війська будуть скорочені згідно з подібним графіком, що й американські. Франція втримує в Афганістані чотири тисячі своїх солдатів.

Відео - найголовніше

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00
XS
SM
MD
LG