Спеціальні потреби

Конгрес США розслідує повідомлення про корупцію в Афганістані


Проведене Конгресом США слідство виявило, що десятки мільйонів доларів американських платників податків непрямим способом отримують афганські ватажки, офіційні особи і навіть повстанці Талібану лише для запевнення безпечного проходу американських автоколон з товарами в Афганістані.

В оприлюдненому в понеділок звіті говориться, що вісім базованих в Афганістані приватних підприємств, які співпрацюють з Міністерством оборони США на основі контракту на суму 2.1 мільярда доларів, платять охоронцям по кілька тисяч доларів за кожну вантажну машину.

Контракт стосується щонайменше 70 відсотків усіх товарів і послуг для американських військ.

Слідчі Конгресу кажуть, що підрядчиики, що займаються перевезенням товарів, порушили це питання з представниками збройних сил, але що їхнім турботам ніколи не приділено належної уваги.

Звіт у цій справі опрацював підкомітет Палати представників з питань національної безпеки, який у вівторок провів слухання з цього питання.

Американські збройні сили повідомили, що вони розпочинають розслідувати повідомлення про корупцію в Афганістані і що вже створили спеціальну групу експертів для встановлення впливу угод, які підписуються з підрядчиками, на корупцію.

XS
SM
MD
LG