Спеціальні потреби

Комітет Сенату веде слухання в справі призначення генерала Петреуса


У сенатському Комітеті з питань збройних сил відбуваються слухання щодо затвердження генерала Дейвида Петреуса на посаді головнокомандувача американських і НАТОвських сил в Афганістані. Як передбачається, законодавці схвалять його кандидатуру, однак слухання відбуваються в атмосфері сумнівів щодо американської стратегії в тій країні.

Кандидатура Петреуса, як передбачається, буде схвалена без особливих проблем. Він замінить генерала Стенлі Маккристала, який минулого тижня подав у відставку після того, як американський журнал надрукував зневажливі зауваги, які він та його помічники зробили на адресу службовців адміністрації президента Обами. Маккристал уже заявив, що планує подати у відставку.

Генералу Петреусу, який очолював Центральне командування військ США, віддають належне за те, що він змінив хід війни в Іраку, запроваджуючи антипартизанську стратегію, яка також допомогла встановити рамки для поточних зусиль в Афганістані.

Якщо генерала Петреуса буде затверджено на новій посаді, його чекає чимало викликів в Афганістані. Як ніколи раніше, в країні збільшилася хвиля насильства, а слабкий афганський уряд надзвичайно корумпований.

XS
SM
MD
LG