Спеціальні потреби

США шукають заміну ракетним двигунам РФ


Випробування російських двигунів РД-180

За рішенням Конгресу CША, американські військові повинні відмовитися від використання російських двигунів РД-180 до 2019 року.

Військово-повітряні сили США оголосили офіційний конкурс на розробку прототипів нових ракетних двигунів, які повинні задовольнити «термінову потребу» зменшити залежність США від двигунів російського виробництва, що використовуються при запусках військових і розвідувальних супутників.

Голова Центру космічних і ракетних систем ВПС США генерал-лейтенант Семюел Ґрівз на телеконференції у вівторок повідомив, що початкові пропозиції щодо участі у конкурсі мають бути подані до 23 червня.

За його словами, починаючи з вересня, уряд сподівається поступово розподілити контракти на загальну суму 160 мільйонів доларів між компаніями-переможницями, яких може бути до чотирьох.

Згідно з умовами програми, компанії повинні покрити третю частину витрат на розробку прототипів за рахунок власних коштів, повідомив Ґрівз.

Ці інвестиції, термін яких оцінюється в 12-18 місяців, прокладуть шлях для майбутніх контрактів на обслуговування запусків важливих військових і розвідувальних супутників, повідомили у ВПС США.

За рішенням Конгресу, ВПС повинні до 2019 року відмовитися від російських двигунів РД-180 для запусків військових і розвідувальних супутників. Заборона була введена після того, як минулого року Росія анексувала український Крим.

Дії Росії викликали занепокоєння з приводу залежності від російських двигунів при запуску ракет Atlas-5, які виробляє постачальник Пентагону United Launch Alliance – спільне підприємство Lockheed Martin і Boeing Co.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG