Спеціальні потреби

Актуально

Переписи населення у США – чим вони важливі

Батьки американської нації заклали у Конституцію норму, яка наділила громадян більшою силою, ніж уряд. Конституція зобов'язує владу кожні 10 років перераховувати всіх людей, які живуть в країні, і на основі цих даних визначати, як вони мають бути представлені у Конгресі, і у яких пропорціях мають розподілятися державні фонди.

Починаючи з 1790 року, ця норма Конституції виконується неухильно. Цього року у США проходить черговий перепис населення. Експерти вважають, що він покаже, як стрімко змінюється обличчя Америки.

Один з районів міста Шарлот, що у штаті Південна Кароліна, був колись відомий своїми мальовничими пасовиськами і старомодним шармом. Однак за останні десять років тут відбулося багато змін. Бурхливий розвиток перетворив Шарлот на важливий фінансовий центр. Емігранти з усіх куточків світу прибували сюди працювати, переважно, на будівництві.

Емігрантка з Латинської Америки Анджелес Ортеґа Мор говорить:

«Свого часу у цьому районі мешкали люди з середнім рівнем доходів... Але мало-помалу демографічні зміни призвели до того, що цей район став популярним серед вихідців з Латинської Америки і, до певної міри, афроамериканців».

Наплив емігрантів призвів до подвоєння кількості латиноамериканців. Збільшилися також і громади інших етнічних груп. Анджелес Ортеґа Мор каже:

«Всюди з’являються вивіски іспанською мовою. Це, як виглядає, сальвадорський куток. А це близькосхідний, мексиканський і в’єтнамський ресторани».

Анджелес каже, що спочатку емігрантам у Шарлоті раділи, але...

«Як тільки демографічна ситуація почала мінятися, виникла потреба у школах та багатьох інших послугах для населення. От тоді люди стали помічати зміни і казати: «Чекайте, що ви маєте на увазі, ми повинні за це платити?».

Анджелес сподівається, що перепис населення допоможе отримати додаткові урядові фонди на розвиток міста.

Перепис населення означає не тільки можливий перерозподіл виборчих округів, але й виділення сотень мільярдів доларів федеральних коштів на побудову доріг, шкіл і лікарень.

Менеджер бюро перепису населення Френк Вітрано працював над проектом кілька років. Він пояснює:

«В анкеті лише 10 запитань, але вони дуже важливі – про вік, расу, стать, етнічне походження. Ці дані допоможуть нам краще зрозуміти, як виглядає наша країна, як швидко ми старіємо, наш географічний стан».

Бюро перепису населення розіслало по Америці 130 мільйонів анкет і запустило широкомасштабну агітаційну рекламну кампанію. Бюро також активно проводить роз’яснювальну роботу серед населення.

У Шарлоті не всі погоджуються, що демографічні зміни пішли на користь місту.

«Коли я приїхав сюди – було краще. Тепер прибуває забагато людей, ще й звідусіль», – каже один мешканець міста.

«Тепер, якщо Ви не з Шарлота, то ви загубитесь. Якщо Ви поїхали звідси 5 років тому, ви нічого не впізнаєте», – підкреслює інший.

Між тим у Бюро перепису населення вважають, що мешканців США необхідно порахувати.

Демограф Вільям Фрей працює демографом в Інституті Брукінґса у Вашингтоні. З його досвіду, американці хочуть знати все про себе:

«Це звичайна внутрішня цікавість … і у переписі населення вбачають цю золоту жилку статистики для отримання людьми цієї інформації».

Шарлот якраз є одним з таких міст, що стане індикатором демографічних змін, що відбулися у США за останні 10 років.

Всі новини дня

Марина В’язовська – про медаль Філдса, Україну та війну. Відео

Марина В’язовська – про медаль Філдса, Україну та війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

"Це велика честь". Українка Марина В’язовська отримала престижну нагороду з математики – медаль Філдса. В інтерв’ю журналістам АР вона каже, що для неї це велика честь і відповідальність. Вона також поділилася, як на неї вплинула війна

Скільки може тривати російська війна в Україні – коментарі американських законодавців. Відео

Скільки може тривати війна Росії в Україні - коментують законодавці США із демократичної та республіканської партій. Частина з них кажуть, що на такій високій інтенсивності, війна не може тривати довго. Інші передбачають, що повного виведення російських військ, зокрема із Криму, може не статися.

Що означає для України можливість відставки Джонсона – подробиці. Відео

Що означає для України можливість відставки Джонсона – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:59 0:00

Над прем'єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном знову нависла загроза відставки. За минулу добу вже понад 30 членів уряду Джонсона склали свої повноваження. Що буде далі, і яке значення це матиме для України – розповідає Богдан Цюпин.

Розблокування українських портів – у центрі уваги розмови держсекретаря США Блінкена та голови МЗС України Кулеби – Держдеп

держсекретарь США Ентоні Блінкен та голова МЗС України Дмитро Кулеба

Державний секретар США Ентоні Блінкен «засудив звірства Росії в Україні» та поїнформував українського колегу, міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу, про нові заходи, яке світове співтовариство готове ухвалити для розблокування українських портів, повідомив прессекретарь Державного департаменту Нед Прайс.

На брифінгу для журналістів у середу, 6 липня, він сказав, що напередодні зустрічі міністрів закордонних справ G20 на Балі та за підсумками самітів G7 і НАТО, голови дипломатичних відомств США та України обговорили «тверду рішучість Альянсу та партнерів підтримувати Україну, яка захищає свій суверенітет і територіальну цілісність від неспровокованої агресії Росії».

Також держсекретар, за словами Прайса, «надав оновлену інформацію щодо багатосторонніх зусиль щодо розв’язання військового блокування Росією експорту сільськогосподарської продукції з українських портів».

Ентоні Блінкен також обговорив безпекову допомогу США Україні та повідомив про «подальшу бюджетну підтримку України, підтвердивши непохитну відданість Сполучених Штатів демократичному, вільному та процвітаючому майбутньому України», - сказав Прайс.

Саміт країн-членів НАТО та держав-партнерів відбувся в іспанському Мадриді 28-30 червня.

Зустріч міністрів закордонних справ G20 розпочинається 7 липня на острові Балі, в Індонезії.

Різниця між рівнем підтримки України демократами та республіканцями зростає. 4 висновки опитування громадської думки США

Українці вперше взяли участь в Параді на День незалежності у Вашингтоні 4 липня, 2022 р.

Результати соціологічного опитування оприлюднив університет Меріленду

Готовність американців платити ціну за підтримку України в її війні з Росією залишається високою. Спад цієї готовності у травні не став тенденцією: червневі показники вищі, ніж у травні, хоча й далі відстають від березневих, коли підтримка була найвищою.

Готовність американців платити ціну за підтримку України в її війні з Росією залишається високою

Про це свідчить останнє соціологічне дослідження щодо критичних проблем, результати якого оприлюднив університет Меріленду. В опитуванні, проведеному наприкінці червня, взяло участь 2208 респондентів. І як зазначає директор соціологічної служби університету професор Шіблі Теламі, результати дослідження «особливо примітні, якщо взяти до уваги підвищення цін на нафту та зростання інфляції, з якими зіткнулися американці від початку війни».

«І це має бути музикою для вух президента Джо Байдена, оскільки його адміністрація вклала значні кошти у підтримку України, зміцнення та розширення Північноатлантичного альянсу (НАТО) і у протидію Росії», - зауважив Теламі.

Соціолог звертає увагу на чотири ключові результати останнього дослідження.

По-перше, американці далі готові підтримувати Україну, навіть якщо це означатиме вищу вартість енергоресурсів та посилення інфляції. Серед респондентів, які брали участь у червневому опитуванні, 62% заявили, що готові терпіти більш високі ціни на електроенергію. Цей показник вищий, ніж у травні (59%), хоча й нижчий, ніж у березні (73%).

американці далі готові підтримувати Україну, навіть якщо це означатиме вищу вартість енергоресурсів та посилення інфляції

Подібним чином, 58% висловили готовність, заради допомоги Україні, миритися зі зростанням інфляції (у травні таких було 52%, а у березні 65%).

Готовність американців, заради захисту України, ризикувати життям солдатів армії США залишається низькою – 32%, хоч цей показник піднявся до березневого рівня після падіння в травні.

Другий ключовий результат дослідження, на який звертають увагу соціологи, полягає у значній відмінності між демократами та республіканцями у ступені готовності заплатити ціну за підтримку України.

«Розрив між ними поволі зростає; причому демократи висловлюють набагато більшу готовність платити ціну», - коментує отримані дані директор соціологічної служби Мерілендського університету.

Як зазначає професор Теламі, «у той час як 78% відсотків демократів готові миритися з вищими цінами на енергоносії, лише 44% республіканців кажуть те саме». Щодо готовності заплатити вищою інфляцією, то з цим згодні 72% демократів і лише 39% республіканців.

Що стосується готовності ризикувати, заради захисту України, життям американських солдатів, то у червні за це висловились 37% демократів і 22% республіканців.

Третім визначальним результатом дослідження, з погляду соціологів, стало уявлення американців про те, хто перемагає, а хто зазнає поразки у російсько-українській війні.

Хоча більшість респондентів кажуть, що наразі ані Росія, ані Україна не перемагають і не зазнають поразки, певну перевагу опитані вбачають на боці України.

На думку американців, Україна радше досягає перемоги, ніж зазнає поразки

На думку американців, Україна радше досягає перемоги, ніж зазнає поразки (27% до 20%), тоді як Росія терпить більше невдач, ніж успіхів (29% до 20%). Такої ж думки дотримуються як демократи, так і республіканці.

Незважаючи на те, що адміністрація Байдена виступала проти запровадження безполітної зони над Україною, американська громадськість дедалі більше підтримує цю ідею, - попри занепокоєння можливим посиленням конфронтації з Росією.

підтримка американцями «закриття неба» над Україною зросла

Згідно з результатами опитування, підтримка американцями «закриття неба» над Україною зросла з 56% у березні до 59% у травні та 65% у червні.

Ця тенденція вийшла за межі партійних ліній: дедалі більше республіканців (від 52% до 54% і до 57%) та демократів (від 61% до 64% і до 72%) підтримують запровадження безполітної зони, якщо війна триватиме.

Таким чином, результати дослідження засвідчують: готовність американців платити ціну за підтримку України залишається міцною.

«Це гарна новина для адміністрації Байдена, яка визначила своїм пріоритетом підтримку України», - пише професор Теламі. Як він зазначає, якби втома від війни в американському суспільстві зростала, це мало б політичні наслідки, вигідні Путіну.

«Адже лідери в демократичних країнах зазвичай чутливі до ставлення своєї громадськості», - висновує соціолог.

Динаміка настроїв в американському суспільстві, представлена в опитуванні університету Меріленда, простежується і в інших соціологічних дослідженнях у США.

Згідно з висновками впливового дослідницького центру Pew Research Center, більшість американців підтримуютть дії, вжиті адміністрацією Байдена у відповідь на російське вторгнення, включно із запровадженням суворих економічних санкцій проти Росії та відправкою військового обладнання і зброї в Україну. За даними травневого опитування Pew Research Center, більше дорослих американців схвалюють (45%), ніж не схвалюють (34%) реакцію адміністрації Байдена на російське вторгнення в Україну.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG