Спеціальні потреби

Конгрес США: досвід міжпартійного співробітництва


Законодавці від обох партій підкреслюють необхідність взаємодії у вирішенні практичних питань

Вкінці 2015 року американцям припала рідкісна нагода - спостерігати за роботою Конгресу, який ухвалив важливий законопроект за підтримки законодавців, що представляють обидві політичні партії.

У 2016 році лідери республіканців в обох палатах Конгресу обіцяють повернути традиційні законодавчі процедури, відповідно до яких Конгрес працював десятки років тому. Цей намір піддасться серйозному випробуванню в рік президентських виборів.

Контрольований республіканцями Конгрес ухвалив цілу низку законопроектів - від фінансування федерального уряду і модернізації перевантажених доріг до зміцнення національної кібербезпеки. Президент Обама, демократ, з ентузіазмом підписав ухвалені законопроекти.

«Я задоволений тим, чого ми зуміли досягти за кілька коротких тижнів, - сказав спікер Палати представників Пол Раян. - Я задоволений і тим, куди ми будемо рухатися в наступному році».

«Коли американці обирають «розділений» уряд, вони не хочуть цим сказати: "Не робіть нічого". Вони кажуть: "Знайдіть спільну мову"», - так охарактеризував ситуацію сенатор-республіканець Мітч Макконнелл.

Демократи, що втратили більшість у Сенаті в 2014 році, нагадали про свою роль в процесі.

«Коли республіканці були в меншості, їх метою було створення перешкод, - каже сенатор-демократ Петті Меррі. - Тепер, коли більшість належить їм, наша мета - допомогти середньому класу, і в цьому ми готові співпрацювати з республіканцями».

«Якщо ви бачите кандидата, якого підтримує Вашингтон, - утікайте і ховайтеся», - говорить сенатор-республіканець Тед Круз, який бере участь в боротьбі за висунення від Республіканської партії на майбутніх президентських виборах.

Деякі претенденти на номінацію від Республіканської партії не чекають від політичного Вашингтона нічого доброго.

Лідерів Конгресу це не бентежить.

«У ході нашої роботи наступного року я готовий працювати для того, щоб ми повернулися до так званого «стабільного порядку», - підкреслює Пол Раян, - щоб у нас була система, яка працює так, як її бачили батьки-засновники нашої країни».

«У нас була не одна розмова з паном спікером, - розповідає сенатор-демократ Гаррі Рід. - Він хоче займатися асигнуваннями, і я хочу займатися асигнуваннями. І немає причин, чому ми не можемо цим займатися».

Конгрес не фінансував уряд за рахунок законопроектів різних комітетів з часів адміністрації Білла Клінтона.

«У законопроекті, який ми щойно ухвалили, мова йде про 1,1 мільярда доларів, - каже Мітч Макконнелл. - Але не так робляться справи. Ми постараємося зробити все можливе, щоб не опинитися в подібній ситуації в майбутньому».

Макконнеллу знадобиться допомога демократів.

«Коли демократи отримають більшість у Конгресі в 2016 році, - підкреслює сенатор-демократ Чак Шумер, - нам залишиться тільки сподіватися, що наші колеги-республіканці будуть такою же готовою до співпраці меншістю, якою були ми в цьому році».

Лідери республіканців зроблять все можливе, щоб його передбачення (щодо демократичної більшості) не здійснилися, і Конгрес, який працює і виконує своє завдання - найважливіша умова досягнення цієї мети.

Дивіться також: Юрій Сергеєв: ми будемо некомфортним непостійним членом в РБ ООН для Росії

Юрій Сергеєв: Україна отримала всеосяжну підтримку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:36 0:00

XS
SM
MD
LG