Спеціальні потреби

США досягли ліміту на позичання грошей


Міністр фінансів США Тимоті Ґайтнер

Уряд США вичерпав ліміт на позичання грошей. І якщо законодавці найближчим часом не підвищать межу на позичання, США не матимуть іншого виходу як оголосити дефолт. Але на відміну від пересічних американців, яким просто закриють кредитні картки, якщо вони перевищать допустиму норму, уряд США все ж має певне поле для маневру.

Конгрес має 11 тижнів, щоби досягти компромісу і проголосувати за підвищення цієї межі. Крім того, міністр фінансів США Тимоті Ґайтнер у понеділок заявив, що дасть навіть більше часу законодавцям, аби дійти згоди. Уряд може тимчасово припинити перераховувати гроші у два пенсійні фонди держслужбовців. Це дозволить йому деякий час праювати у звичному режимі і уникнути потенційної катастрофи.

«Оскільки Конгрес ще не схвалив підвищення ліміту на позичання, ми поки мусимо вдатися до ряду серйозних заходів, які б дали законодавцям час, щоби таки проголосувати за необхідні зміни», – сказав Тимоті Ґайтнер.

Серед таких серйозних заходів – отримання багатомільярдної позички від спеціальних урядових фондів. А деякі законодавці тепер навіть почали говорити про те, що необхідно вдатися до ще більш радикальних заходів, як то почати продавати землі і будівлі, що належать американському уряду.

Так чи інакше, до 2-го серпня Конгрес мусить прийняти рішення з яких грошей фінансувати урядові витрати, або ж на країну чекатиме дефолт. Головним посередником у переговорному процесі між демократами і республіканцями виступив віце-президент, демократ Джо Байден. Республіканці кажуть, що погодяться підняти ліміт позичання лише тоді, якщо адміністрація США погодиться на масові скорочення держаних видатків. Спікер палати представників Джон Бейнер не вірить, що Обама всерйоз сприймає нинішній дефіцит:

«Він говорить про це, але я ще не бачив жодних дій».

Сенатор-республіканець Джон Кил, який є беспосереднім учасником переговорів каже, що мова наразі йже про кілька сотень мільярдів доларів. А насправді державі необхідно заощадити близько 2 трильйонів, щоби взяти під контроль свої безконтрольні видатки.

Тим чаосм Білий дім уже заявив, що має план, згідно з яким у найближчі 10 років можна буде зменшити державний дефіцит на 4 трильйони доларів. Тим часом президент Барак Обама переконує конгресменів, що зараз не час гратися у політику.

XS
SM
MD
LG