Спеціальні потреби

Актуально

Питання державного боргу США залишається невирішеним

Через п’ять днів стікає термін, до якого Конгрес США має прийняти рішення щодо підняття ліміту державного боргу, у противному випадку країні загрожує дефолт. Втім, компроміс щодо підняття ліміту державного боргу виглядає поки що далеким – адже законодавці не можуть знайти спільну мову навіть у середині власних політичних таборів. Під час зустрічі за закритими дверима лідер республіканців у Палаті Представників Ерік Кантор вимагав від своїх однопартійців припинити нарікання та підтримати партійний план.

Обурені відсутністю прогресу американці вирішили вплинути на своїх обранців. Вони буквально засипали законодавців імейлами та телефонним дзвінками. Люди кажуть своїм представникам, що ситуація з національним боргом є неприйнятною і вимагають діяти. Гаряча лінія Конгресу вийшла з ладу, не витримавши навантаження дзвінків.

«Тут тисячі повідомлень, мій офіс просто в облозі», – каже сенатор Ден Коутс.

Дехто вимагає конкретних кроків, втім, багато просто хочуть нарешті побачити кінець протистоянню.

Трансльована на початку тижня в прямому теле-ефірі словесна дуель між Президентом-демократом Обамою та Спікером Палати Представників республіканцем Бейнером тільки роздмухала полум’я незадоволення.

Сторінки соціальних мереж також переповнені повідомленнями від роздратованих американців. Деякі з них вимагають, щоб політики поводились як відповідальні дорослі, а не як малі діти.

«Потрібно, щоб обидві сторони пішли на поступки. Домовтесь, ми не можемо допустити дефолту», – каже мешканка Вашингтона.

Невдоволення американців політикою Вашингтона - найвище за останні двадцять років, кажуть соціологи. За даними спільного опитування Ей-БІ-Сі та Вашингтон Пост, 80 відсотків американців розлючені або незадоволені Вашингтоном, 62 відсотки висловились за компромісне рішення для вирішення боргової кризи – зменшення бюджетних витрат та збільшення податків для найбагатших.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG