Спеціальні потреби

Міністерство Фінансів США готує план дій на випадок бюджетної кризи


Міністерство Фінансів США готує план дій на випадок бюджетної кризи

До пізньої ночі у четвер спікер Палати Представників Республіканець Джон Бейнер намагався переконати своїх однопартійців підтримати його план скорочення дефіциту бюджету і підняти ліміт позичання американського уряду.

В той час, як державний борг США невпинно наближається до встановленого раніше верхнього ліміту, у Вашингтоні з’явилися промені оптимізму.

«Ми маємо відповідальний, розумний підхід і нема причин протистояти цьому плану», – заявив Джон Бейнер.

Компромісу знайдено не було. Самому Бейнеру таке протистояння всередині власної партії може коштувати посади спікера.
Втім, навіть якщо республіканцям таки вдасться домовитись між собою у п’ятницю, підтримки демократів їм годі сподіватись.

«Я абсолютна певна, що навіть якщо вони наберуть необхідні 217 голосів, всі вони будуть від республіканців», – каже лідер меншості у Палаті представників Ненсі Пелосі.

Президент пообіцяв накласти вето на проект республіканців, якщо у ньому не буде розділу про підняття податків для найбагатших.

Тим часом, Міністерство фінансів на чолі з Тимом Ґайтнером готує запасний план дій у разі, якщо до вівторка політики не домовляться і уряд опиниться у ситуації, коли не матиме достатнього грошей, аби сплачувати свої рахунки.

«Ми опинимось у ситуації, коли не зможемо надалі позичати гроші», – говорить речник Білого Дому Джей Карні.

Надходження з податків покривають лише 60 відсотків від усіх витрат американського уряду, решту – доводиться позичати. Так, у серпні федеральний бюджет отримає 178 мільярдів доларів доходу, а витрати на цей місць складуть 308 мільярдів.
Тому уряд має прийняти складне рішення – які програми урізати, кому платити, а кому - ні.

Пріоритетним, кажуть у міністерстві фінансів, буде обслуговування вже існуючого зовнішнього боргу, а це принаймні 38 мільярдів доларів на місяць. Сплативши відсотки, американський уряд зможе уникнути дефолту, який у разі настання спричинить крах світових ринків.

Після цього у уряду залишається приблизно 140 мільярдів на покриття таких видатків, як медичне страхування для пенсіонерів та малозабезпечених, зарплати військовим – та навіть для цього йому забракне 130 мільярдів.

«Ми приспускаємо, що по боргових зобов’язаннях треба виплачувати сповна. Позику треба сплачувати. А вже решту рахунків будемо сплачувати наполовину», – говорить економіст Джером Пауелл.

XS
SM
MD
LG