Спеціальні потреби

ФБР повідомило про використання дронів на території США


.
Директор Федерального бюро розслідувань повідомив, що ФБР часом використовує безпілотники для стеження на території США, проте не уточнив, з якою метою це робиться.

Протягом років влада США використовували дрони для спостереження за ситуацією на південному і північному кордонах країни. Однак, як повідомив у середу на слуханнях у Конгресі глава ФБР Роберт Мюллер, над іншими частинами країни безпілотні літальні апарати запускаються в інших цілях.

За словами Мюллера, це відбувається дуже рідко, проте ФБР поки що лише починає розробляти політику щодо застосування безпілотників.

«Присутність наших безпілотників в країні є мінімально. Ми використовуємо їх дуже рідко, і зараз розробляємо не тільки стратегію їх використання, а й відповідні правила щодо того».

Нещодавно стали відомі подробиці про проведені американськими спецслужбами програми, в рамках яких відслідковуються телефонні дзвінки американських громадян та Інтернет-листування іноземців. Деякі законодавці висловилися на підтримку цієї програми, однак інші члени Конгресу визнали, що спецслужби зайшли занадто далеко і ці програми загрожують цивільним свободам американців і їх праву на недоторканність приватного життя.

Мюллер пояснив, що безпілотники на території США використовуються в окремих випадках, коли ФБР потрібні такого роду можливості, однак не уточнив, про які саме випадки йдеться.
XS
SM
MD
LG