Спеціальні потреби

Центральний банк США вдається до заходів для підтримки економіки


Центральний банк США вдається до заходів для підтримки економіки

Федеральна резервна система, що виконує функцію центрального банку США, готова вже цього тижня розпочати вливання сотень мільярдів доларів в ринок у сподіванні підтримати таким способом слабку американську економіку.

Аналітики очікують, що управління ФРС схвалить план стосовно купівлі впродовж кількох наступних місяців довгострокових боргових зобов’язань уряду на загальну суму в 500 мільярдів, або й більше, доларів.

Ідея, яку запропонував керівник Федеральної резервної системи Бен Бернанке, полягає у тому, щоб скуповуючи американські цінні папери знизити вартість облікових ставок на довгострокові запозичення, які платять бізнесмени і споживачі.

Це своєю чергою може заохотити споживачів до більших витрат, а бізнесменів і працедавців спонукати приймати на працю більше робітників. Тепер У США майже кожна 10 людина є безробітна, а в цілому по країні – 15 мільйонів людей в пошуках праці.

Критики засуджують план Бернанке, як безпрецедентний у практиці Федерального резерву, і кажуть, що він не матиме значного впливу на відновлення американської економіки. Більше того, деякі аналітики висловлюють побоювання, що практика вливання грошей у найбільшу економіку світу може викликати надмірну реакцію і спричинитись до довгострокової інфляції у США.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG