Спеціальні потреби

Центральний банк США вдається до заходів для підтримки економіки

  • Голос Америки

Центральний банк США вдається до заходів для підтримки економіки

Федеральна резервна система, що виконує функцію центрального банку США, готова вже цього тижня розпочати вливання сотень мільярдів доларів в ринок у сподіванні підтримати таким способом слабку американську економіку.

Аналітики очікують, що управління ФРС схвалить план стосовно купівлі впродовж кількох наступних місяців довгострокових боргових зобов’язань уряду на загальну суму в 500 мільярдів, або й більше, доларів.

Ідея, яку запропонував керівник Федеральної резервної системи Бен Бернанке, полягає у тому, щоб скуповуючи американські цінні папери знизити вартість облікових ставок на довгострокові запозичення, які платять бізнесмени і споживачі.

Це своєю чергою може заохотити споживачів до більших витрат, а бізнесменів і працедавців спонукати приймати на працю більше робітників. Тепер У США майже кожна 10 людина є безробітна, а в цілому по країні – 15 мільйонів людей в пошуках праці.

Критики засуджують план Бернанке, як безпрецедентний у практиці Федерального резерву, і кажуть, що він не матиме значного впливу на відновлення американської економіки. Більше того, деякі аналітики висловлюють побоювання, що практика вливання грошей у найбільшу економіку світу може викликати надмірну реакцію і спричинитись до довгострокової інфляції у США.

XS
SM
MD
LG