Спеціальні потреби

Актуально

Показники листопада можуть свідчити про вихід США із кризи

Показники листопада можуть свідчити про вихід США із кризи

Місяць лише розпочався проте економісти вже висловлюють стриманий оптимізм – грудень має потенціал стати початком відновлення американської економіки.

У середу фондові ринки США закрились зі зростанням на 490 пунктів – найбільший показник від березня далекого 2009-го року.

Головний фактор, що визначає оптимізм ринку – співпраця між кількома європейськими центробанками, які домовились про зниження вартості запозичень з метою запобігти глобальній кредитній кризі.

Тим не менше цих заходів замало, щоб дати підстави для позитивних довгострокових прогнозів.

Зокрема деякі експерти вказують, що прийняте європейськими центробанками рішення лише дало змогу зайнятись вирішенням першопричини кризи і не вирішує жодної реальної проблеми.

Водночас всередині США є одразу декілька підстав для оптимізму. Так, на 10,4% зросли продажі нерухомості. Причому збільшення зафіксовано практично у всіх регіонах країни.

Також повідомляється, що у листопаді приватні компанії прийняли на роботу 206 тисяч нових робітників. Це – найкращий показник за весь рік.

Майже половина цих нових робочих місць створено в малому бізнесі. Деякі аналітики вже припускають, що саме це сектор буде грати вирішальну роль у процесі відновлення економіки.

Водночас про загальне оздоровлення говорити ще зарано. Протягом останніх тижнів листопада зросла кількість американців, які звернулись до держави по допомогу з безробіття.

І тим не менше обсяги святкових продажів восени-взимку 2011-го зросли на 9% порівняно з минулим роком.

Всі новини дня

Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.

Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.

Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео

Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.  

США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Польща планує закупити 18 установок HIMARS у США. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).

Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.

“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.

За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.

Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:

- 18 пускових установок M142 HIMARS;

- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;

- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);

- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);

Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.

За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.

Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Більше

XS
SM
MD
LG