Спеціальні потреби

Законодавство по бартеру. Обама та республіканці обмінялись "ультиматумами"


Обама та республіканці обмінялись "ультиматумами"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Обама та республіканці обмінялись "ультиматумами"

За 10 днів до завершення бюджетного року, у п’ятницю Палата представників США більшістю голосів підтримала законопроект з фінансування роботи уряду на наступні 3 місяці. Але у цьому законопроекті, за який проголосували виключно республіканці, не передбачено фінансування реформи системи охорони здоров’я. Це вже 41-а спроба республіканців у Конгресі «вбити» медичну реформу Барака Обами. Але цього разу, сподіваються вони, їм вдасться досягти хоча б часткового успіху, бо без бюджету з 1-го жовтня більшість урядових структур припинять роботу.

Фінансова відлига може раптом скінчитися, якщо переговори між республіканцям в Конгресі та Президентом зайдуть у глухий кут
Проголосований сьогодні республіканцями в Конгресі законопроект навряд чи буде підписаний президентом та і його не підтримає Сенат.

«Будь-який законопроект, який не фінансує реформу системи охорони здоров’я, не пройде», - чітко зазначив лідер демократичної більшості у Сенаті Гаррі Рід.

А це означає, що уряд опиниться перед небезпекою закриття: без голосів республіканців схвалити бюджет на наступні три місяці не вдасться, а вони це готові робити лише за рахунок скасування реформи системи охорони здоров’я. На сьогодні навіть ознак компромісу не спостерігається.

Обама розкритикував республіканців
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:13 0:00
«Я ще не бачив людей з більш радикальними поглядами ніж крайньо праві республіканці в Палаті представників», - дивується сенатор-демократ Чак Шумер.

У той же час, навіть якщо республіканцям та президенту і вдасться домовитися щодо бюджету, проблеми для президента в Конгресі на цьому не закінчаться.

Вже у другій половині жовтня американський уряд досягне верхнього ліміту межі на зовнішні запозичення. Республіканці заявляють, що дозволять підняти ліміт лише у разі, якщо Президент почне зменшувати дефіцит бюджету. А саме: почне скорочувати урядові витрати і, знову ж таки, відкладе запровадження реформи системи охорони здоров’я.

Обама вважає, що бюджет треба балансувати за рахунок збільшення надходжень
«Зростання межі запозичень без реформ, аби зменшити наш дефіцит не спрацює. Бачите що сталося з нашим боргом? Ось це - коли Президент вступив на посаду. А ось що станеться у майбутньому, якщо ми не почнемо вирішувати сьогодні нашу проблему з витратами», - говорить спікер Палати представників Джон Бейнер.

Президент Обама вважає, що бюджет треба балансувати не стільки за рахунок скорочень витрат, скільки за рахунок збільшення надходжень. І тут він має чим похватилися. Під час засідання Експортної ради він вказав на те, що у США було створено сім з половиною мільйонів нових робочих місць у приватному секторі, а обсяг експорту незабаром зможе подвоїтися:

Політичні чвари зашкодять економіці США - експерти
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00
«Зараз ми продаємо більше товарів за кордон, ніж коли-небудь раніше. Ми імпортуємо менше іноземної нафти, збільшили наше вітчизняне виробництво та продаємо набагато більше товарів закордон».

Американська економіка сьогодні, як виглядає, на піднесенні. Після того, як у середу голова Федеральної резервної системи США Бен Бернанке оголосив, що не буде скорочувати обсяги стимулювання економіки, Індекс Доу-Джонса сягнув рекордної позначки. Житловий ринок демонструє позитивні тенденції. Приватне будівництво сягнуло найвищого рівня за останні 5 років. Але ця фінансова відлига може раптом скінчитися, якщо переговори між республіканцям в Конгресі та Президентом зайдуть у глухий кут.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG