Спеціальні потреби

У трьох штатах США проводяться попередні вибори


Результати голосування мають показати, наскільки виборці задоволені роботою американських законодавців. У трьох штатах – Пенсильванія, Арканзас та Кентуккі - відбуваються праймеріз у Сенат. Опитування показують, що найбільшою підтримкою виборців тут користуються політичні новачки. Перспективи діючих сенаторів на переобрання досить непевні, незалежно від того, до якої партії вони належать.

Колишній спікер Палати представників Ньют Ґінґріч не приховує свого невдоволення:

«Ми незадоволені Вашингтоном. Ми хочемо людей, які будуть боротися за зміни у Вашингтоні. І я думаю, що це характерно для усієї країни».

У Пенсильванії за переобрання змагається демократ Арлен Спектер, сенатор із тридцятирічним стажем:

«Я боровся з політичними суперечками та вузько партійними інтересами у Вашингтоні. Я не цурався працювати з іншою партією».

Будучи членом Республіканської партії Арлен Спектер багато разів голосував проти ініціатив республіканського президента Джорджа Буша, а минулого року взагалі перейшов до Демократичної партії.

Політолог Дейвид Челіан каже, що Спектер може розраховувати на голоси деяких демократів, але він є уособленням всього того, проти чого налаштований електорат.

В Арканзасі сенатор-демократ Бланш Лінкольн має мало шансів проти іншого демократа, підтриманого профспілками. А от у Кентуккі виклик з боку новачка загрожує шансам на переобрання лідера Республіканської меншості у Сенаті Мітча Макконела. Тут непогані шанси бути обраним має не лише політичний новачок, але і представник нового політичного руху, - Партії чаювання – Ренд Пол, син колишнього кандидата в президенти Рона Пола.

Політолог Ерік Клайн вважає, що це свідчить про те, що Партія чаювання перетворилася на важливу політичну силу.

Опитування громадської думки показують, що довибори можуть поставити під загрозу демократичну більшість в обох палатах Конгресу. Втім, якщо республіканцям і вдасть добрати місць у Сенаті та Палаті представників, їхня перемога буде досить не значною, кажуть політологи.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Інше за темою

XS
SM
MD
LG