Спеціальні потреби

США посилюють охорону своїх посольств


США посилюють охорону своїх посольств
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00
Direct link

США посилюють охорону своїх посольств

Біля дипломатичних місій США по всьому світу не вщухають протести викликані аматорським фільмом, що висміює пророка Мухаммеда. Через демонстрацію зачинилося посольство США у Таїланді.

У Пакистані поліція застосувала слізогінний газ, аби відтіснити розлючений натовп. А ланка Аль-Кайди в Північній Африці закликала мусульман чинити напади на американських дипломатів в Алжирі, Тунісі, Марокко та Мавританії.

Загалом, Напади на американські дипломатичні установи трапляються не рідко: Афганістан 2011-го, Ємен 2008-го, Сирія 2006-го. Минулого тижня від рук екстремістів, під час брутального нападу на консульство у Лівії, загинув посол США у цій країні Крістофер Стівенс та троє інших американських дипломата. Колишній посол Крістофер Гилл у 1999 році пережив напад на посольство США у Македонії. Тоді місцева поліція не змогла утримати розлючений натовп демонстрантів. Існує помилкова думка, каже Гилл, що за захист дипломатичного представництва відповідають морські піхотинці, які там розташовані:

«Піхотинців у нас дуже мало, їх головне завдання - це захист державних документів. Захист території – не їх робота. Фактично, у цьому ми покладаємось на місцевих правоохоронців».

«Завжди потрібно бути готовим до найгіршого. Наприклад, мати на увазі, що невелика група, яка готує напад на посольство, може значно розростися, що неможливо передбачити»
Крістофер Гилл,
колишній посол США у Македонії
Після вибухів у посольствах США в Кенії та Танзанії у 1998 році, американці почали будувати приміщення посольств з використанням проти-вибухових матеріалів. Навколо приміщень вибудовують попередні лінії захисту. Застосовують спеціальні двері, встановлюють системи попередження, а у самих будинках автономні, так звані кімнати безпеки, в які не можливо проникнути ззовні. Втім, колишній посол Афганістану в США Саєд Джавад вважає, що заходи безпеки повинні бути збалансовані:

«Посольство – це вікно у Сполучені Штати та їх голос у країні перебування. Технічно, безпеку можна посилити до найвищого рівня, але потім виникне проблема із налагодженням контактів».

Компанія «Ю-Тюб» заблокувала в Лівії та Єгипті доступ до аматорського фільму, який спровокував хвилю протестів. Повністю заблокував доступ до послуг «Ю-Тюб» і уряд Афганістану з чим, однак, не погоджується Саєд Джавад:

«Щойно ми починаємо запроваджувати цезуру, ми створюємо ще більший ажіотаж. Це малобюджетний, жалюгідний фільм, який зовсім не заслуговує на таку увагу до нього».

Однак, спровоковані фільмом протести поширюються, і уряд США радить американцям бути обережними.

«Завжди потрібно бути готовим до найгіршого. Наприклад, мати на увазі, що невелика група, яка готує напад на посольство, може значно розростися, що неможливо передбачити», - застерігає Крістофер Гилл.

Очікуйте неочікуване. Саме такий, про-активний підхід до безпеки радять мати експерти.
XS
SM
MD
LG