Спеціальні потреби

Посольство США в Україні засуджує напади на журналістів у Києві


Посольство США засуджує напади на журналістів, що сталися в Києві під час масових заходів 18 травня і закликає владу України розслідувати позірну бездіяльність міліції під час інциденту. Про це повідомили у Відділі преси, освіти і культури посольства США в Україні.

«Уряд Сполучених Штатів високо ставить цінність прав на свободу слова, свободу преси та свободу зібрань. Тому ми вітаємо більшість учасників одночасних, в основному мирних за характером мітингів опозиції і Партії регіонів 18 травня, із тим, що ці права, гарантовані в Конституції України, ними дотримувалися», - зазначається у прес-релізі посольства.

«Проте нас непокоїть, що ці демонстрації затьмарив помітний акт насильства, коли нападники накинулися на представників українських ЗМІ, які документували ізольоване зіткнення між двома супротивними групами. Ми засуджуємо напад на двох українських журналістів, які 18 травня знімали опозиційний мітинг в Києві. Такі насильницькі дії не повинні мати місця там, де люди здійснюють своє право на мирне зібрання. Напад на працюючих журналістів робить справу ще серйознішою, бо крім особистих прав репортерів порушено і фундаментальне право української громадськості бути поінформованою. Ми закликаємо українську владу провести ретельне розслідування і вжити належних дій для притягнення винних до відповідальності. Ми також закликаємо владу розслідувати позірну бездіяльність міліції під час інциденту», - підкреслили у посольстві США у Києві і зазначили, що «посольство продовжуватиме стежити за розвитком подій у цій справі».
XS
SM
MD
LG