Спеціальні потреби

Опинившись на межі «прірви», Обама повернувся до Вашингтона


Президент Барак Обама перервав свою різдвяну відпустку на Гаваях і повернувся у четвер до Вашингтона, щоб спробувати знайти з Конгресом компроміс, який допоміг би відвернути країну від так званої «фіскальної прірви» - різкого підвищення податків та скорочення витрат, які входять в силу першого січня.

Як повідомляє Білий дім, в середу перед від'їздом до Вашингтона Обама розмовляв по телефону з чотирма лідерами Конгресу, щоб обговорити можливості уникнення «фіскальної прірви».

Багато експертів побоюються, що ці два чинники - скорочення витрат і підвищення податків на загальну суму 500 мільярдів доларів - може стати причиною початку нової рецесії.

Однак лідер сенатської більшості демократ Гаррі Рід вважає, що у США майже немає шансів уникнути «фіскальної прірви». Виступаючи в Сенаті в четвер, Рід піддав гострій критиці спікера Палати представників - республіканця Джона Бейнера, заявивши, що того більше хвилює збереження своєї посади, ніж досягнення компромісу.

У середу Бейнер опублікував заяву, в якій закликав контрольований демократами Сенат прийняти план з ліквідації бюджетного дефіциту, який дозволить уникнути «фіскальної прірви».

Минулого тижня переговори між Бейнером і Обамою зайшли в глухий кут. Бейнеру не вдалося переконати колег-республіканців ухвалити запропонований ним альтернативний план, який передбачає скасування податкових пільг тільки для американців, що заробляють більше 1 мільйона доларів на рік. Президент раніше пропонував ввести подібну міру для тих, чий річний дохід становить більше 400 тисяч доларів.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG