Спеціальні потреби

США: законодавці сперечаються, державні установи готуються до закриття


Менше тижня залишилося до можливого тимчасового припинення роботи федерального уряду США, одначе формула бюджетного фінансування діяльності федеральних органів досі не узгоджена, оскільки розколотий на два політичні табори Конгрес незадоволений прийнятим за ініціативою президента Обами Законом про реформу системи охорони здоров’я.

Минулого тижня контрольована республіканцями Палата представників проголосувала за те, щоб федеральний уряд продовжував працювати, але проти бюджетних асигнувань, передбачених Законом про доступну охорону здоров’я, який в народі називають «Obamacare». Тепер боротьба переходить у Сенат, де республіканець з Техасу Тед Круз обіцяє боротися за те, щоб законопроект Палати представників був прийнятий.

Контролюють Сенат демократи. Вони кажуть, що проголосують проти будь-якого законопроекту, який не передбачає фінансування Закону про доступну охорону здоров’я.

Деякі сенатори-республіканці, що виступають проти проведення в життя закону Обами, проте, відзначають, що навряд чи їм вдасться домогтися свого. Сенатор Том Коберн виступив у програмі телеканалу CBS Face the Nation.

«У нас немає можливості повністю зупинити реалізацію та припинити фінансування «Obamacare». Було б добре, якби нам це вдалося. Тактику і стратегію необхідно засновувати на реальній ситуації. І у нас немає політичної влади, щоб зробити це».

Закон про доступну охорону здоров’я покликаний збільшити число американців, що мають медичне страхування. Основні компоненти цього закону починають діяти з наступного місяця.

Згідно з результатами опитувань, більшість американців негативно ставиться до «Obamacare», проте ще більше людей виступають проти тимчасового припинення роботи уряду в зв'язку з цим законом. Якщо Палата представників і Сенат не домовляться про продовження фінансування федерального уряду, деякі урядові установи призупинять роботу вже 1 жовтня.
XS
SM
MD
LG