Актуально
У США скасували вимогу часів пандемії, що дозволяла швидко висилати мігрантів

Уряд США скасував дію Розділу 42, який використовувався під час пандемії COVID-19 на кордоні США та Мексики, щоб швидко відправляти мігрантів назад до Мексики, або до їхньої країни.
Дія положення закінчилося в четвер опівночі.
Адміністрація Байдена ввела суворі процедури щодо надання притулку, які, за словами міністра внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркаса, призведуть до відправки більшості мігрантів зі США на кордоні, де, за словами деяких прикордонних аналітиків, близько 150 000 людей очікують на в’їзд до США.
"Ось що станеться: вас повернуть, - сказав Майоркас на прес-конференції у Вашингтоні в середу. - Наш кордон не відкрито".
На кордоні мігранти не знають, що робити далі. Прісцилла Орта, імміграційний адвокат із Браунсвілля, штат Техас, щотижня перетинає кордон із Матаморосом, Мексика, щоб пояснити мігрантам процес, який на них очікує.
"Якщо ви прибудете за будь-яких інших обставин, окрім реєстрації в застосунку або попередньої резервації, вас не вважатимуть таким, хто має право на притулок. А, після роботи щодня з людьми, які чекають, особливо тут, у Матаморосі, можу сказати, що саме на це вони сподіваються: можливість подати заяву на притулок", – сказала вона Голосу Америки.
Після закінчення дії Розділу 42 Орта радить мігрантам записатись на прийом через додаток CBPOne і повідомляє їм, що якщо вони перетнуть без дозволу, їх буде негайно видворено. Але навіть після того, як у застосунку додали 1000 додаткових слотів, люди чекають деякий час.
Неріс Арруаз прибула в Матаморос місяць тому і досі не впевнена, коли члени її родини зможуть з’явитися в пункті в’їзду. Вона була бухгалтером на Кубі і, якщо вона переїде до США, вона каже, що планує стати підприємцем і допомогти своїй сім’ї.
Для громад поблизу кордону збільшення кількості мігрантів не є чимось новим.
«Насправді тисячі, понад 2000, приходять щодня», — сказав суддя округу Камерон, штат Техас, Едді Тревіно-молодший у Браунсвіллі.
Тревіно каже, що це триває десятиліттями, і він не поділяє точку зору, що кордон не є надійним і безпечним.
«Самі сплески кількості іммігрантів і мігрантів не роблять кордон небезпечною територією, – сказав він. - Просто наша імміграційна система зламана. Ми знаємо це вже більше 40 років, але все ж адміністрація або Конгрес за Конгресом продовжують зволікати, сподіваючись, що хтось інший цим займається, бо вони не хочуть мати справу з політичними наслідками».
Усі мігранти розглядаються відповідно до положень Розділу 8 Кодексу США.
«Це давні положення з процедури імміграції, які багато адміністрацій, як республіканців, так і демократів, застосовували для визначення процедури. Незаконна міграція тягне за собою серйозні наслідки, включаючи п’ятирічну заборону на повторний в’їзд і потенційне кримінальне переслідування за повторні спроби незаконного перетину", - сказав Майоркас журналістам наприкінці квітня.
Для прикордонників місія зрозуміла. Оформлювати мігрантів, які відповідають чинним вимогам, і швидко депортувати тих, хто не відповідає.
«Кордон не відкритий, добре? - Каже Голосу Америки агент прикордонної служби Фідель Бака. - Якщо ви прибуваєте між пунктами в’їзду, це нелегально. Добре? І ви маєте наслідки. Інша річ, наслідки за Розділом 8. Під цим я маю на увазі те, що людей видворять …Їм загрожуватиме депортація із забороною повторного в’їзду на п’ять років».
Для мігрантів, які змогли перейти до США, подорож не закінчилася. Роуз Карільо, мігрантка з Венесуели, просить притулку. Її справу імміграційний суд розгляне у травні наступного року.
"Я сподіваюся, що врешті-решт перевезу своїх дітей, - сказала вона іспанською. - Я так сумую за ними. Мені так важко розлучитись із сім'єю. Вони - моя єдина сім'я, моя мама, мої троє дітей. Мені нікому їм допомогти. Якщо я не працюватиму, їм не буде що їсти. Моя мрія, щоб вони були тут".
Імміграційна служба США закликає мігрантів використовувати додаток CBPone, якщо вони планують просити притулку і кажуть, наступні декілька днів будуть напруженими.
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум