Спеціальні потреби

Обама і республіканці: «корисна» зустріч без конкретних результатів


Президент Барак Обама і спікер Палати представників республіканець Джон Бейнер погодилися продовжити переговори про тимчасове підвищення ліміту державної заборгованості.

При цьому, обидві сторони позитивно оцінили принаймні виважений тон, якщо не зміст свого діалогу, який проходив у четвер у Білому домі.

Хоча ніяких проривних рішень не було досягнуто, обидві сторони повідомили, що вони зустрінуться знову. На п’ятницю запланована зустріч у Білому домі президента Обами з лідерами республіканців у Сенаті.

Бейнер і 19 інших конгресменів-республіканців залишили Білий дім, відмовившись зустрічатися з журналістами.

Після цього на Капітолійському пагорбі почалися наради республіканських лідерів Палати представників. Лідер республіканської більшості Ерік Кантор назвав зустріч з Обамою «дуже корисною», яка внесла певну ясність у ситуацію.

«Наші команди планують продовжити переговори, ми проведемо додаткові дискусії, - повідомив Кантор. - Президент сказав, що він буде консультуватися з людьми з адміністрації і, сподіваємося, після цього буде нам ясно, як діяти далі».

Після виступу Кантора спікер Бейнер видав заяву, в якій назвав переговори «корисними і продуктивними». За його словами, обидві сторони погодилися, що контакти повинні тривати протягом всієї ночі, що конгресмени-республіканці підтримують чесні переговори.

У заяві Білого дому зазначається, що Обама провів «хорошу зустріч» з республіканськими конгресменами. У той же час в заяві наголошується, що «за підсумками дискусії про можливі шляхи врегулювання ситуації ніяких конкретних рішень не було зроблено».

У заяві йдеться, що Обама сподівається на досягнення прогресу у відносинах із законодавцями від обох партій. Мета президента, як і раніше, полягає в тому, щоб «гарантувати, що ми зможемо платити рахунки, відновити роботу уряду і повернутися до обов’язків щодо розвитку економіки, створення робочих місць і зміцнення середнього класу», наголошується в заяві.

Однак поки що немає ніяких ознак прориву в питаннях відновлення роботи державних установ, які вже одинадцятий день залишаються закритими, або підвищення ліміту держборгу.

Раніше республіканці в Палаті представників запропонували дозволити уряду позичати гроші ще протягом шести тижнів, зазначивши, що це створить можливості для переговорів з широкого кола бюджетних питань.

«Сподіваюся, що президент побачить у цьому не тільки можливість, а й добросовісні спроби з нашого боку пройти половину шляху до виконання його умов для початку переговорів», - сказав Бейнер.

Президент Обама і демократи наполягають, що будь-які широкі переговори можуть початися тільки після того, як уряд відновить роботу, заявляючи, що американці не повинні бути заручниками радикальних політичних вимог, таких як зміни в новому законі про реформу охорони здоров'я.

Прес-секретар Білого дому Джей Карні повідомив, що Обама, ймовірно, підпише закон про тимчасове підвищення лімітів запозичень, але хоче побачити, який законопроект Бейнер винесе на голосування.

«Якщо законопроект про крайню межу держборгу не буде містити ніяких умов, то він його підпише, - сказав Карні. - Але треба подивитися. Ми говоримо про законопроект, якого в даний момент немає, і, ґрунтуючись на тому, що сказав спікер, поки що неясно, що ми в ньому побачимо».

Свою зустріч з Обамою також провели сенатори-демократи. Лідер сенатської більшості Гаррі Рід заявив, що республіканці мають погодитись на відновлення роботи федерального уряду до початку будь-яких переговорів.

«Відкрийте уряд, дайте нам можливість платити рахунки, і ми готові вести переговори з вами про що завгодно», - заявив Рід.

Опитування громадської думки показують, що американців все більше обурюють суперечки навколо ліміту держборгу, який повинен бути підвищений до 17 жовтня, і те, що державні установи залишаються частково закритими.

Результати опитування, проведеного Wall Street Journal і NBC News, вказують, що 53 відсотки респондентів звинувачують у закритті уряду республіканців і лише 31 відсоток - демократів.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG